Україна завершила Олімпіаду в Пекіні з однією медаллю

ХХІV зимові Олімпійські ігри у Пекіні (Китай) завершилися. Україна посіла 25-е місце в медальному заліку.

Церемонія закриття Ігор відбулася 20 лютого, повідомили у Національному олімпійському комітеті.

Вона традиційно розпочалася з ходи прапороносців команд-учасниць. Державний прапор України несла капітан жіночої збірної з біатлону Олена Білосюк (Підгрушна) — чемпіонка світу та Олімпіади-2014 у Сочі.

Під час церемонії також урочисто погасили олімпійський вогонь.

«В олімпійському Пекіні для збірної України медаль приніс Олександр Абраменко, який виборов олімпійське «золото» в Пхьончхані-2018. Він продовжив чудову медальну традицію й приніс рідній країні в День Єднання таке важливе звершення. Він увійшов до когорти найтитулованіших фристайлістів світу, маючи дві олімпійські медалі», — зазначили у НОК.

Україну представляли 45 спортсменів, які змагалися у 12 з 15 дисциплін, кажуть у Міністерстві молоді та спорту. Збірна посіла 25-е місце у медальному заліку, поділивши його з Іспанією — обидві команди вибороли по одному «сріблу».

Загалом в Олімпіаді взяли участь близько 3 тис. спортсменів з 91 країни. Вони розіграли 109 комплектів нагород.

Перше місце у медальному заліку, за даними організаторів Олімпіади, посідає Норвегія, в якої 37 медалей: 16 золотих, вісім срібних і 13 бронзових).

Друга — Німеччина з 27 медалями: 12 золотими, 10 срібними і п’ятма бронзовими.

Третій — Китай, в якого 15 нагород: дев’ять золотих, чотири срібні й одна бронзова.

Також до першої п’ятірки потрапили США та Швеція.

З 4 по 13 березня 2022 року Пекін також прийматиме зимові Паралімпійські ігри.

Наступні зимові Олімпійські ігри планують провести з 6 по 22 лютого 2026 року і в італійських містах Мілані та Кортіна-д'Ампеццо.

У збірній України цьогоріч було четверо спортсменів з Харківської області. Одна з них, фігуристка Олександра Назарова, була прапороносицею збірної під час церемонії відкриття.

Срібрий призер Олександр Абраменко родом з Первомайського Харківської області, хоча представляв на Іграх Миколаївщину.

Фото на головній: Facebook/Beijing 2022