Web Analytics
Частина персоналу диспансеру чорнобильців у Харкові відмовилась від роботи з COVID | MediaPort

Більше пів сотні працівників Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту написали пояснення про відмову від роботи з хворими на коронавірус. 27 працівників висловили готовність лікувати інфікованих.

Про це 15 червня повідомила директорка медзакладу Ірина Пирогова.

За її словами, після того, як навесні медзаклад включили до складу опорних, у диспансері сформували бригади. Коли голова обладміністрації заговорив про можливе відкриття лікарні для прийому хворих на коронавірус, адміністрація вирішила перевірити готовність персоналу.

«Ми почали перевіряти, щоб всі були на місцях, на що співробітники (частина з них) відповіли, що ми не будемо працювати. Попросили написати пояснення з цього приводу, хто буде, хто не буде — для того, щоб ми розуміли, скільки людей зможуть працювати в бригадах», — сказала Пирогова.

За словами директорка, готовність працювати з хворими на коронавірус висловили 27 медпрацівників, з них 10 лікарів, 11 медсестер та 6 санітарок.

Відмовилися більш як 50.

«Написали з різним поясненням про відмову. Це ми зібрали для того, щоб розуміти, на кого ми можемо розраховувати, а на кого ні», — сказала Пирогова.

За її словами, медзаклад діятиме так, як вирішать органи влади — Департамент охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації, Харківська обласна рада. 

15 червня до медзакладу прийшли близько 50 чорнобильців — постійних пацієнтів диспансеру. Частина персоналу, зокрема з терапевтичного відділення висловилась на підтримку їх вимог — чорнобильці кажуть, не можуть отримати безкоштовного планового лікування з квітня, в інших лікарнях такої допомоги, за їх словами, їм не надають. 

Коментуючи ситуацію, заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух послався на перелік опорних лікарень у боротьбі з COVID-19, в якому є диспансер, і розповів про відповідність медзакладу визначеним вимогам.  

«Це і розташування закладу, яке дозволяє локалізувати хворобу (окрема територія, окремі корпуси), і матеріально-технічна база. Лікарню не задіювали до останнього моменту, використовуючи можливості обласної інфекційної лікарні, інфекційних відділень у міських и районних закладах. Але на даний час наповнюваність цих лікарень досягає практично 100%. Тому сьогодні виникає потреба задіювати у лікуванні хворих на COVID і Чорнобильську лікарню», — повідомив Пастух. 

Він запевнив, що обладміністрація «готова забезпечити  соціальні гарантії чорнобильців та вирішити питання з плановою госпіталізацією в інші медичні заклади, підпорядковані обласній раді та адміністрації». 

«Минулого року на заклад з обласного бюджету було виділено близько 59 млн грн, в цьому році — близько 36 млн. Це кошти, які сплачують в бюджет усі мешканці регіону. Фактично саме вони утримують заклад, тому вони мають право, коли виникає кризова ситуація, також скористатися закладом, який фінансують. З моральної точки зору, напевно, правильно лікувати в цьому закладі тих, хто потребує невідкладної допомоги. Потреби в плановому лікуванні чорнобильців наразі можуть і готові задовольнити інші заклади», — зазначив заступник голови обладміністрації. 

Анестезіолог Володимир Корсунов, який консультує обласну інфекційну лікарню, повідомляє, що хворих на COVID щодня більшає. Він виклав фото з відділення інтенсивної терапії.

«Всі вони й досі потрапляють лише до Харківської ОКІЛ, яка кілька місяців поспіль наодинці намагається рятувати життя хворих на COVID-19! У країнах Європи всі лікарі пішли на порятунок хворих, навіть пенсіонери, віком за 80 років повернулися працювати у лікарні, попри страшенний ризик для себе. Бо це — професійна етика «гнилої гейропи». А в нас — професійна етика «висококультурного» Харкова, в якому визначені МОЗом лікарні, які отримали обладнення та міліонні пакети НСЗУ (за гроші платників податків), відмовляються брали участі у порятунку співгромадян. Ще навіть кличуть чорнобильців, щоб «відмазатися» від цієї біди. Чорнобильці, агов чи Ви були такі, як зараз, коли рятували країну у 1986?!», — написав Корсунов.


У травні на Харківщині померла медсестра диспансеру радіаційного захисту. У Харківській облдержадміністрації зазначали, що жінка заразилася в побуті, а не на роботі. У розмові з журналістами працівники висловлювали побоювання за свої життя і життя своїх сімей.