Посилений режим лікарень, дезінфекція транспорту: заходи у Харкові через коронавірус
Через поширення коронавірусу у світі лікарні і навчальні заклади на Харківщині переводять на посилений протиепідемічний режим. У Харкові перевірятимуть ринки і дезінфікуватимуть транспорт.
Заходи із запобігання поширенню коронавірусу обговорювали сьогодні на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській обладміністрації і під час зустрічі з представниками підприємств торгівлі у Харківській міськраді.
«Перевести заклади охорони здоров’я на посилений протиепідемічний режим роботи… Відпрацювати з перевізниками питання щодо дезінфекції транспортного парку. Так само це питання стосується комунальних підприємств Харківської міської ради», — цитує заступника голови Харківської облдержадміністрації Михайла Черняка пресслужба обладміністрації.
У закладах освіти мають проводити санітарну обробку приміщень та інвентаря. Вишам, де навчаються іноземці, доручили перенести строки повернення студентів з-за кордону та організувати навчання іноземців дистанційно. Навчання студентів на базі обласних інфекційних лікарень обмежать.
«Райони області не можуть бути осторонь цього питання. Усі ваші лікарні мають бути переведені в посилений режим роботи. Прошу передбачити видатки для забезпечення колективів закладів охорони здоров’я засобами захисту та дезінфекції. У вас має бути в наявності необхідна кількість медичних препаратів та тест-систем. Прошу терміново включитися в цю роботу та до 6 березня надати всю інформацію щодо готовності», — звернувся до представників районів заступник голови ОДА.
«Нам важливо обмежити певні ризики, які можуть спровокувати поширення цієї хвороби. Ми розуміємо, що світ маленький, пацієнти будуть. Але в нас вже є досвід, ми приймали літак з Уханя. Тому всі знають, що робити й як», — запевнив Черняк на брифінгу.
За його словами, Харківщина має кілька сотень тест-систем для діагностики коронавірусу. В разі виявлення «підозрюваних» підготовлені три бригади швидкої.
«Є визначені екіпажі, визначені саме для лікування захворілих на коронавірус… Сьогодні існує на території міста Харкова три бригади, які укомплектовані повною мірою фахівцями, засобами захисту. У разі потреби ми розширимо цю кількість», — зазначив Михайло Черняк.
Члени новоутвореної комісії Харківської міськради звернулися до керівників трудових колективів — просять посилити профілактичні заходи: робити регулярне вологе прибирання і дезінфекцію приміщень, дотримуватися температурного режиму, забезпечити масками працівників, які спілкуються із великою кількістю людей, перевірити і очистити систему вентиляції, провести роз’яснювальну кампанію — розмістити інформацію щодо запобігання поширенню коронавірусу на своїх територіях.
Керівників колективів просять бути більш уважними до стану здоров’я працівників — в разі підозри хвороби, відправляти підлеглих до лікарні і додому.
«Проведіть збори своїх трудових колективів, на яких попередьте всіх своїх працівників, що на сьогодні основне правило, котре ми всі з вами і всі ваші працівники повинні ретельно виконувати, це правило звучить так: захворів — сиди вдома», — сказала голова комісії, заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.
Керівники колективів із масовим скупченням людей мають створити групи із 10-15 людей, які проводитимуть щоденний моніторинг стану працівників. Це стосується зокрема ринків, торгових центрів, супермаркетів.
Як повідомили у міськраді, двічі на день у Харкові дезінфікуватимуть громадський транспорт, в тому числі метрополітен.
Виконання протиепідемічних заходів у Харкові перевірятимуть з 6 березня.
Станом на 4 березня в Україні зафіксовано один випадок коронавірусу та 6 підозр на інфекцію. Стан хворого на коронавірус, за інформацією МОЗ, задовільний.
Автор: Надія Зайченко
Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED
-
Теги:
- коронавірус