Ексглава Адміністрації Порошенка Райнін хвалить «Опозиційну платформу — За життя»
Колишній голова Харківської облдержадміністрації і ексглава президентської адміністрації часів Порошенка Ігор Райнін висловився із симпатією до «ОПЗЖ».
Про це йдеться в опублікованому сьогодні інтерв’ю Райніна сайту «Страна.юа».
«Запорукою політичного майбутнього країни є мир. І тут позиція «Опозиційною платформи — За життя» є найбільш зрозумілою і послідовною, і я не соромлюся про це сказати. Вони багато і говорять, і роблять для встановлення миру. Хоча ярликів на партію навішено досить. Однак очевидно, що мова про здачу будь-яких національних інтересів не йде, Донбас і Крим — це Україна. Все інше можна обговорювати. Тут, до речі, у Зеленського — схожа позиція, і це нормально. Тому я підтримую дії президента зі встановлення миру», — сказав Райнін.
Він зазначив, що мав інше від Порошенка бачення державної політики щодо півдня і сходу України, підтвердив, що не брав участі у виборчій кампанії.
За словами Райніна, він не бачився з Порошенком після завершення його президентства і щодо можливого місця у «Європейській солідарності» він ні з ким не спілкувався.
Зате Райнін бачився з Харківським міським головою Геннадієм Кернесом і свої стосунки з ним назвав нормальними та робочими. А те, що Кернеса не покликали на представлення нового голови Харківської ОДА Олексія Кучера, вважає неправильним.
«Питання ж не тільки в Кернесі. Не були запрошені депутати облради, керівники великих держпідприємств – а ми тільки говоримо про промисловий схід. Не запросили також ректорів вузів при тому, що Харків — це столиця освіти та науки. Така ситуація вперше. Це однозначно неправильний підхід», — сказав Райнін.
Аналогічну тезу після приїзду Зеленського висловив у офіційній заяві сам Кернес.
Політичне майбутнє ексголови Харківської ОДА Юлії Світличної Ігор Райнін вважає добрим, «якщо вона прийме рішення йти в активну політику». На його думку, у неї висока довіра людей, оскільки «багато зробила для Харківської області».
На питання щодо Кучера і Кернеса Райнін посміявся: «Який рейтинг у Кучера, дозвольте дізнатися (сміється)».
Останнім часом у мережі почала з’являтися інформація про те, що Райнін може очолити (або вже очолив) організацію «ОПЗЖ» на Харківщині. В інтерв’ю сайту «Страна.юа» сказано, що Райнін це питання «поки не коментує».
«МедіаПорт» звертався із запитом до партії, однак відповіді не отримав. Член політради партії Андрій Лесик у коментарі «МП» не зміг ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію, сказавши, що все стане відомо згодом.
Через Райніна з лав «ОПЗЖ» вийшли кілька прихильників політсили — зокрема, 21 листопада про це написав Володимир Плетньов, який балотувався від цієї партії на позачергових парламентських виборах.
«Опозиційну платформу — За життя» представляють переважно колишні соратники Віктора Януковича, політики, які відкрито висловлюються за відновлення політичних та економічних зв’язків з Росією, виступають за скасування законів про декомунізацію, захист української мови. Представники «ОПЗЖ» під час виборчої кампанії неодноразово їздили в Росію, де зустрічалися із керівництвом «Газпрому», прем’єрміністром РФ Дмитром Медведєвим, президентом РФ Володимиром Путіним.
На посаді голови Харківської ОДА Ігор Райнін підписував розпорядження про перейменування об’єктів топоніміки на вимогу закону про декомунізацію, закликав депутатів Харківської облради проголосувати за визнання Росії агресором, а коли ті провалювали голосування — просив правоохоронців звернути увагу на депутатів з «антидержавницькою позицією».
Коментуючи свою роботу на держслужбі в інтерв’ю «Українській правді» у 2015 році, Райнін заявляв про повну підтримку Порошенка і «життєві принципи»: «Якщо думати про збагачення і комфорт — мені точно не потрібно було їхати до Харкова. У 2010 році потрібно було залишатися працювати з Партією регіонів. У кожного свої життєві принципи».
У лютому 2019 року, коли стало відомо про можливий конфлікт Райніна і Порошенка, тодішній глава АП це заперечив.