Web Analytics
«Діабет не почекає»: під стінами Харківської міськради — протест | MediaPort

Близько 20-ти людей вийшли з акцією протесту до Харківської міської ради. Сьогодні депутати зберуться на сесію. 

Учасники акції вимагають від Харківської міськради належного фінансування потреб інсулінозалежних. Вони тримають плакати: 

«МОЗ пише: інсулін профінансовано на 87%. Міськрада — на 62%. Звідки різниця?», «Діабет не почекає жовтня. Без інсуліну він вбиває». 

За інформацією співорганізатора акції Олеся Штефчука, у Харкові 6,9 тисяч хворих на цукровий діабет, що потребують інсулінотерапії. 

Фото: Kosteckiy Artem
Фото: Kosteckiy Artem

«Державне фінансування цієї потреби становить 87%: ці гроші потрапляють до місцевих бюджетів у вигляді державних субвенцій. 13%, які залишаються, місцевий бюджет має забезпечувати самостійно. Однак Департамент охорони здоров’я Харківської міської рали звітує про те, що має лише 62% необхідної суми. Куди ж поділись ще 25% (а це близько 16,5 млн грн)? Отже зараз в міському бюджеті не вистачає близько 25 млн грн на фінансування цієї потреби, через що харків’яни, хворі на діабет, не мають можливості отримати життєво необхідні ліки», — йдеться у матеріалі учасників акції.  

Протестувальники порівнюють недофінансування життєво необхідних потреб з витратами на реконструкцію Саду Шевченка: «Хіба фонтан важливіший за людські життя?»

Люди, які потребують інсулінотерапії, не раз виходили на акції протесту у 2018 році. Тоді у міській раді заявляли, що причина проблеми — у недофінансуванні з державного бюджету. 

«Коли нас ставлять у такий порівняльний аналіз — ось, у вас є гроші на клумби, на квіти чи ще щось, а у вас немає грошей на інсулін… А ми не розраховували, що у нас мають бути гроші на інсулін, тому що інсулін — це державна гарантія, яка визначена законом про бюджет на 2018 рік», — коментував Кернес. 

Читайте також: Заручники бюрократії: з чим стикаються інсулінозалежні