Збитки підприємств від «мінування» на Харківщині перевищують 5 млн грн — поліція
Від хибних повідомлень несуть збитки як заклади, так і силовики.
Від початку хвилі хибних повідомлень про замінування правоохоронці витратили на виїзди для перевірки понад 300 тис. грн, повідомив сьогодні під час прес-конференції начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко.
«Наші збитки ми легко порахували, бо знаємо, скільки витратили бензину, скільки коштував ремонт машин тощо — понад 300 тисяч тільки поліції це коштувало», — заявив він.
Також збитки несли заклади, які доводилося тимчасово закривати на час перевірки.
«Деякі підприємства й організації не надали нам інформацію, які збитки вони отримали від хибних повідомлень. Але те, що ми отримали — це понад 5 млн грн», — каже начальник ГУНП.
Він також розповів, що справу за підозрою двох киян у хибних мінуваннях розслідуватимуть у Києві.
«Застава була визначена судом у розмірі 1 мільйон 450 тисяч гривень кожному. Протягом декількох годин застава була внесена – за одного і за іншого. Після внесення застави вони були відпущені. Сьогодні це кримінальне провадження знаходиться не в Харкові — воно в Головному слідчому управлінні Національної поліції в Києві, яке продовжує розслідування», — розповів Сокуренко.
Харківські правоохоронці також продовжують вести цю справу. За словами начальника ГУНП, є й інші люди, які «небезпідставно підозрюються».
Щодо інших замінувань він зазначив:
«Ми бачимо, що почерк змінився, працюють інші люди, але вони продовжуються. Були випадки, коли в Харкові «мінували» всі дитячі садочки, всі навчальні заклади, всі дитячі майданчики — це тисячі об’єктів».
Для реагування на можливі повідомлення у день виборів 21 липня на Харківщині планують створити 14 спільних груп поліції та Держслужби з надзвичайних ситуацій
«Якщо замінують всі без виключення дільниці, зрозуміло, що огляд будуть здійснювати ті працівники, які будуть їх охороняти, — додав Сокуренко. — На кожній буде двоє поліцейських і один співробітник ДСНС. Евакуація буде проводитись лише тоді, коли будуть для цього підстави».
У Харкові масові повідомлення про замінування надходять з 21 квітня. Силовики перевіряли готелі, торговельні центри, школи, університети та коледжі, районні адміністрації, заводи, вокзали, аеропорт тощо. У жодному випадку вибухівку не знайшли.
У Міністерстві внутрішніх справ запропонували посилити відповідальність за хибні повідомлення про нібито закладену вибухівку.
Читайте MediaPort у Telegram
-
Теги:
- вибухівка,
- замінування,
- поліція