Web Analytics
Силовики затримали двох підозрюваних у «мінуванні» харківських закладів | MediaPort

За версією слідства, чоловіки розсилали електронною поштою неправдиві повідомлення «про загрозу публічній безпеці» на території  Харкова.

Підозрювані — двоє мешканців Києва, повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області. Їх затримали у столиці під час спільної операції поліції, СБУ і прокуратури.

«Чоловіків викрито у розсилці через мережу Інтернет завідомо неправдивих повідомлень про загрозу публічній безпеці на території  Харкова. У зловмисників вилучені речові докази їх протиправної діяльності», — кажуть у поліції.

Справу розслідують за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт). Максимальне покарання за цією статтею — 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Суд ухвалив взяти чоловіків під варту, але надав їм право внести заставу в 1 млн 440 тис. грн.

Правоохоронці розшукують можливих спільників і перевіряють, чи не причетні підозрювані до подібних правопорушень в інших регіонах.

Фото: hk.npu.gov.ua
Фото: hk.npu.gov.ua

Як уточнив адвокат Олександр Шадрін, затримані — двоє «айтішників». Їх підозрюють у «телефонному тероризмі» — повідомленнях про погрози вибухів, яка розсилалась електронною поштою за попередньою змовою групою осіб.

«Кваліфікували за 258 (а не 259), оскільки «шкода велика і діяння носить систематичний характер». Затримали без ухвали слідчого судді. Ухвала на обшук постфактум», — написав Шадрін на своїй сторінці у Facebook.

У поліції це не коментували.

Повідомлення про замінування тривають. 1 липня правоохоронці шукали вибухівку в 17 торговельних центрів Харкова, розповіли у відділі комунікації ГУНП.

Заклади оглянули вибухотехніки та кінологи. Жодних небезпечних предметів не знайшли.

Поліція вирішує, за якою статтею Кримінального кодексу кваліфікувати подію.

У Харкові масові повідомлення про замінування надходять з 21 квітня. Силовики перевіряли готелі, торговельні центри, школи, університети та коледжі, районні адміністрації, заводи, вокзали, аеропорт тощо. У жодному випадку вибухівку не знайшли.

МВС пропонує посилити відповідальність за такі хибні повідомлення.

Читайте MediaPort у Telegram