«Умисне пошкодження майна»: поліція розслідує пожежу в наметі
Пожежу, яка сталася сьогодні зранку в наметі «Все для перемоги» на майдані Свободи, розслідують за статтею 194 Кримінального кодексу України.
Пожежа в наметі сталася близько 5.00, розповіли у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області. Полум’я загасили волонтери разом із правоохоронцями. Ніхто не постраждав.
Поліцейські опитали свідків пожежі, криміналісти оглянули місце пригоди.
«Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження майна). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до 10 років», — кажуть у ГУНП.
На інцидент відреагувала голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична. Просить силовиків швидко з’ясувати обставини.
«Обставини пожежі, що сталась сьогодні в центрі міста — у волонтерському наметі на площі Свободи, мають бути з’ясовані в найкоротший термін. Розраховую, що харківські правоохоронці приділять пильну увагу цій ситуації, детально вивчать усі факти та свідчення та встановлять причини події», — йдеться в заяві Світличної на сайті ХОДА.
Намет «Все для перемоги» встановили у 2014 році за ініціативи волонтерів, учасників харківського Євромайдану. Тут збирали допомогу бійцям, переселенцям, зараз біля нього проводять патріотичні акції. Намет, за ідею ініціаторів його створення, є також місцем нагадування про бойові дії на Сході — для цього біля нього встановили фрагменти використаної проти української армії зброї та стенди із фотографіями загиблих.
Намет намагалися підпалити у 2015-му. У 2019-му внаслідок необережного поводження з плитою там вибухнув газ. За словами співорганізатора намету Ігоря Рассохи, зараз газове обладнання не використовують.
На початку травня 2019 року Харківський міський голова Геннадій Кернес закликав підтримати петицію на сайті міськради про знесення на мету на площі Свободи. За добу петиція набрала більше 5 тисяч підписів.
Організатори намету позиціонують себе як безстроковий протест. Представники Харківської міської ради через суд вимагають заборонитивикористання намету або інших споруд учасникам протесту. 18 травня Харківський окружний адмінсуд відмовив міськраді. Справу розглядатимуть в апеляції. Засідання призначене на 15:00 20 травня. Суддя — Зоя Подобайло.
Біля намету чергує поліція.
Голова ХОДА Юлія Світлична не одразу прокоментувала ситуацію з намірами міської влади прибрати намет. Її коментар з’явився за тиждень.
Читайте також: Намет на майдані: що в суді сказали представники поліції, СБУ, прокуратури і ХОДА
Читайте MediaPort у Telegram