Web Analytics

«Найстрашніше пройшли»: будівельники розповіли про демонтаж будинку на Ужвій, 82

У Харкові триває демонтаж першого під'їзду зруйнованої росією 16-поверхівки на вулиці Наталії Ужвій, 82. Будівельники не виключають, що на роботи може вплинути погода. 

Про це 20 листопада журналістам розповів Юрій Канунніков, головний інженер компанії «Глобалтехнобуд», яка виконує демонтаж на замовлення Харківської міської ради. 

«Найстрашніше вже пройшли. Це ліфтова шахта, яка зовсім на краю висіла. День-другий — закінчимо повністю демонтаж техповерху, далі почнуться житлові поверхи. Дуже сподіваюся, що буде легше, тому що крівля була найскладнішою. Довелося розчищати руберойд, утеплювач, це дуже з'їдало час», — сказав Канунніков. 

У складі бригади працює десятеро людей. 

«Шестеро нагорі, двоє внизу. І ще двоє підсобних робочих. Більше не потрібно. Це не та робота, для якої потрібно сто, двісті, триста [людей], чотири-п'ять кранів. Тому що, коли плиту чіпляють, навколо нікого не має бути... Перфоратором пробиваються отвори для заведення стропів. Краном піднімається плита за плитою. Поверх за поверхом — тут гонка не потрібна», — додав він. 

Юрій Канунніков — головний інженер компанії-підрядника

За угодою, підрядник має демонтувати перший під'їзд будинку до кінця 2023 року. Не виключено, що роботи продовжаться і в січні. На швидкість демонтажу може вплинути погода, каже головний інженер. 

«Ми зараз тут стоїмо — це одне, а на шістнадцятому поверсі — інше. Декілька днів тому в крані спрацював захист, так його відтром хитало. Звісно, погодні умови [можуть вплинути]... Було таке, що з однією плитою три повні робочих дні возилися. А вчора — шість плит за дві години»,  — сказав Канунніков. 

Будівельники мають захисне спорядження, впритул до будинку з боку обваленої частини перебувати заборонено. Під час демонтажу деякі елементи падають. 

За даними головного інженера, з початку робіт 9 листопада до сміттєвого полігону вивезли понад 60 тридцятитонних самоскидів із залишками бетону та побутовими відходами. 

Блок новин за темою