Web Analytics

Демонтаж на Ужвій, 82 у Харкові: біля 16-поверхівки встановили кран — фото

Біля 16-поверхового житлового будинку на вулиці Наталії Ужвій, 82 завершили монтаж підйомного крана. Демонтаж під'їзду, зруйнованого росією у березні 2022 року, будівельники поки не почали. Який вигляд має будинок зараз, хто виконуватиме роботи і скільки вони коштуватимуть — фото. 

У січні 2023 року Харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що 1-й під'їзд будинку підлягає демонтажу, щодо другої, зруйнованої на 65%, відбуватиметься експертиза. 

«Після того, як знесемо цю частину будинку, по другому під'їзду, що залишиться, будуть виконані експертні висновки, тому що ніхто не знає, як пройде процес знесення», — пояснював перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Олексій Богач. 

За його словами, складність робіт полягає зокрема в тому, що тільки приміщення ліфтової шахти з обладнанням важить близько 60 тонн. 

Демонтаж 1-го під'їзду планували почати орієнтовно 6 листопада, повідомляв заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради Євген Пасенов. 

«До 11-го поверху все відбуватиметься лише за допомогою кранів, тросів, тобто ніхто там навіть не ходитиме, бо це може завершитися непередбачувано», — сказав Пасенов.

Після розбору завалів до місця залучатимуть слідчих: мешканці раніше повідомляли «МедіаПорту», що там могла загинути людина. Водночас заяв до поліції з цього приводу, за інформацією міськради, офіційно не надходило. 

За словами речника Харківської міськради Юрія Сидоренка, демонтаж під'їзду почнуть, «щойно підрядник буде готовий зробити це безпечно».

Хто проводитиме демонтаж

За інформацією онлайн-платформи публічних закупівель Prozorro, роботи з демонтажу 1 під'їзду за 16,9 млн грн з міського бюджету виконуватиме корпорація «Глобалтехнобуд». Договір з підрядною організацією на «руйнування та знесення будівель і земляні роботи (демонтаж (розбирання) багатоквартирного житлового будинку за адресою: місто Харків, вулиця Ужвій Наталії, 82 (перший під’їзд)» міська влада уклала без відкритих торгів. Така можливість існує під час воєнного стану.

Фрагмент протоколу Департаменту ЖКГ Харківської міськради від 11 жовтня 2023

Підставою для цього у протоколі рішення Департаменту ЖКГ Харківської міськради вказана «нагальна потреба» — загроза життю та здоров'ю людей. За договором, підрядник має виконати роботи до 31 грудня 2023 року.  

Фрагмент договору Департаменту ЖКГ Харківської міськради з корпорацією «Глобалтехнобуд» від 11 жовтня 2023

Перший під'їзд будинку на вулиці Наталії Ужвій, 82 обвалився внаслідок російських ударів на початку російського повномасштабного вторгнення у березні 2022-го року. Відтоді він не був огороджений парканом, до зруйнованого під'їзду був доступ сторонніх, місцеві мешканці розповідали про мародерство.

Дивіться відео в TikTok

Блок новин за темою