Web Analytics

Долю зруйнованого будинку на Ужвій, 82 у Харкові вирішать після знесення першого під’їзду

Рішення про демонтаж першого під'їзду в будинку на вулиці Наталії Ужвій, 82 в районі Північної Салтівки затверджено. 

Про це в ефірі радіо «Накипіло» вранці 15 червня розповів перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Олексій Богач.

«Є технічні висновки, які кажуть про те, що 1-й під'їзд, який зруйновано, треба зносити. На це виділені кошти на останній сесії міської ради. Ми це будемо робити, коли пройдуть тендерні процедури. І після того, як знесемо цю частину будинку, по другому під'їзду, що залишиться, будуть виконані експертні висновки, тому що ніхто не знає, як пройде процес знесення», — сказав Богач.

За його словами, тільки приміщення ліфтової шахти з обладнанням важить близько 60 тонн. 

«Як її з найвищої точки зняти, йдуть перемовини з технічними працівниками, інженерами. Щоб ми розуміли, одна кімната 18 кв. м з обладнанням 60 тонн маси — з цим нам доводиться працювати», — пояснив він. 

10 червня до будинку на вул. Ужвій, 82 прийшли його мешканці

Коментуючи протест мешканців будинку, Богач сказав, що не згоден з тим, що міська влада забула про людей. 

«Неодноразово ми зустрічалися, були зустрічі з Ігорем Олександровичем Тереховим. Їм було запропоновано маневрений фонд, допомога у побуті, гуртожитки. Позиція: нам така допомога не потрібна, нам хочеться мати ізольовану квартиру тут і зараз. Може, це гарна позиція для мешканця і мирного часу, але якщо розуміти, що у нас близько 55 тис. квартир у місті пошкоджено і 10 тисяч перебувають приблизно у такому ж стані. Де зараз взяти в один момент 10 тисяч квартир? Без позиції держави, міжнародних донорів це неможливо», — сказав Богач. 

Він також запевнив, що міська влада підтримуватиме контакт з мешканцями будинку на вул. Наталії Ужвій, 82.