Web Analytics

НАБУ оголосило у розшук сина Гладковського

Детективи НАБУ оголосили у розшук Ігоря Гладковського, сина колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського. Його батько у відповідь заявив, що позиватиметься до суду через дії правоохронців.

Рішення щодо оголошення у розшук ухвалили 21 квітня, повідомляють у пресслужбі Національного антикорупційного бюро.

«Слідство має достатні підстави вважати, що підозрюваний, розслідування фактів участі якого у корупційній схемі завершене, переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності», — кажуть у НАБУ.

У бюро нагадали, що у грудні 2020 року підозрюваному відкрили матеріали слідства, щоб він ознайомився з ними перед скеруванням обвинувального акта до суду. Терміни обмежили до 15 квітня, аби не затягувати розслідування. За інформацією НАБУ, Гладковського тричі викликали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але він не приходив.

«За даними слідства, зусиллями підозрюваного у 2015-2017 роках ТОВ «Оптимумспецдеталь» отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами «Укроборонпрому». За це особа мала вигоду, яка, за домовленостями, повинна була становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором обвинувачений отримав 950 тис. грн неправомірної вигоди. Дії особи кваліфіковані за ч.2 ст.369-2 КК України («Зловживання впливом»)», — стверджують у НАБУ.

У відповідь батько Ігоря Гладковського, колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський заявив, що подає в суд на НАБУ через «дворічне переслідування родини, яке мало місце в різних формах процесуального терору».

«Вже два роки НАБУ намагається довести провину членів родини Гладковських і на цьому шляху не гребує ані чорним піаром, ані провокаціями. Суспільству згодовують вигадані або домислені факти в угоду політичній доцільності. При цьому об’єктивного розслідування у справах так і не простежується», — цитує Олега Гладковського пресслужба корпорації «Богдан», засновником якої він є.

На думку Гладковського-старшого, правової оцінки також потребують «публікації неправдивих даних з боку НАБУ, які надаються суспільству у вигляді доконаних фактів, а насправді є лише вільною думкою на задану керівництвом правоохоронних органів тему».


У лютому 2019 року журналісти проєкту «BIHUS.info» видали розслідування, в якому йшлося про «багаторічну схему вимивання сотен мільйонів гривень з українського оборонного комплексу». Серед причетних до схеми вони назвали першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його сина Ігоря Гладковського, посадовців держконцерну «Укроборонпром» і правоохоронців. Обидва Гладковські свою причетність заперечували.