На Валківщині повернули державі археологічну пам’ятку III-V століть
Суд визнав незаконними наказ про передачу в комунальну власність та договори оренди на ділянку в Богодухівському районі Харківщини, де розташований археологічний комплекс «Війтенки-1».
Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
«Війтенки-1» — поселення та могильник пізньоримського часу, початку доби Великого переселення народів (середина III — початок V століття), що належить до черняхівської археологічної культури. У 1997 році його визнали пам’яткою археології місцевого значення.
Частину комплексу — земельну ділянку понад 34 га та вартістю більш як 1,4 млн грн — спочатку передали у власність Валківської міської ради. Згодом — у користування фермерському господарству, яке засіяло територію пшеницею.
«Однак ця ділянка є землею історико-культурного призначення і може перебувати виключно у державній власності. Її вилучення можливе лише за погодженням з Кабінетом міністрів та уповноваженим органом у сфері охорони культурної спадщини», — зазначають правоохоронці.
Харківська облпрокуратура звернулася до суду, який задовольнив її вимоги.
- Наказ про передачу землі у комунальну власність визнаний незаконним і скасований.
- Договори оренди визнані недійсними.
- Відповідачів зобов’язали повернути земельну ділянку державі.
Голові фермерського господарства, який, за матеріалами справи, засіяв цю ділянку пшеницею, оголосили підозру в самовільному захопленні землі. За ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України йому загрожує до двох років ув’язнення.
Читайте також: Російська «Молнія» пошкодила будівлю музею Сковороди на Харківщині



