Web Analytics

На Олексіївці прибирають наслідки російського обстрілу — відео

Понад 3600 вікон вибито у будинках, гуртожитках, закладах освіти та торгівлі на Олексіївці внаслідок російського обстрілу вночі 6 квітня. Мешканцям пошкоджених будинків видають гуманітарну допомогу, комунальники закривають вікна деревом, прибирають уламки, лагодять світлофори та стовпи. Відео. 

Мешканка одного з будинків на Олексіївці Марія Гальцова під час обстрілу намагалася сховатися у квартирі. Залишати помешкання не хотіла — вдома її паралізований чоловік. 

«Бігала по квартирі, туди-сюди, піти ж я не можу, в мене паралізована онкохвора людина. Я бачила у вікно, люди йшли в метро. Вибило у нас два вікна: одне у спальні, друге на кухні. І [пошкоджені] два балкони», — говорить Марія Гальцова

Вона згадує, що до сьогодні Олексіївка значно постраждала внаслідок російського обстрілу на початку повномасштабної війни. Тоді у Марії теж вибило вікна. 

«6 березня 2022 року нас теж обстріляли, у нас все було вибите. А зараз вдруге! Яке може бути ставлення [до російського агресора]? Це нелюдяно!» — говорить Марія. 

 

Від волонтерів жителька Олексіївки отримала два спальники. Попри небезпеку виїжджати в інше місто чи за кордон не планує. 

«Я люблю свою Україну, я не уявляю життя без неї. Мені дуже подобається в Харкові. Я своє місто дуже люблю», — говорить Марія Гальцова. 

«Роботи дуже багато»

За інформацією міської влади, пошкоджені дев'ять житлових будинків, три гуртожитки, два дитсадки, дві школи, автозаправка, кілька десятків крамниць. 

«Погано так казати, але вже звикли. Якщо у місті стаються такі жахливі події, з вечора усі робітники підприємств знають, що з самого ранку, о 5-6 ранку ми вже на роботі, вантажимося у машини, і стаємо до роботи», — каже Сергій Мазурок з комунального підприємства «Харківжитлобуд». 

До вечора комунальники планують закрити усі вікна та обстежити дахи. 

Російський обстріл Харкова у ніч на 6 квітня забрав життя шести людей, 11 поранені.