Web Analytics

На Луганщині відкрили КПВВ «Золоте»

Контрольний пункт в’їзду-виїзду «Золоте» відкрили в односторонньому порядку з боку контрольованої українським урядом території. КПВВ побудували ще три роки тому, проте бойовики заблокували його роботу. Гарантій безпеки вони наразі не дають.

КПВВ «Золоте» розпочав пропускати громадян через лінію розмежування 24 березня, повідомили у Державній прикордонній службі.

На автомобільному напрямку встановили шість модулів паспортного контролю, де облаштували 12 робочих місць для прикордонного оформлення. Для пропуску пішоходів є ще два модулі, де чергують чотири прикордонні наряди. На випадок обстрілів на КПВВ також збудували укриття.

«На території Луганської області жодного автомобільного пункту пропуску. Тому для мешканців області дуже важливо отримати хоч один такий пункт. І ми готові його відкрити вже три роки», — прокоментував відкриття заступник голови Луганської обладміністрації Юрій Клименко.

Прикордонники і працівники фіскальної служби чергують на КПВВ кожного дня з 2016 року, додав він.

За даними Клименка, протягом однієї зміни контрольний пункт може пропустити близько півтори тисячі машин.

Фото: dpsu.gov.ua

КПВВ «Золоте» представники української влади відкрили в односторонньому порядку, зазначають у ДПСУ.

«Окупаційна влада тимчасово окупованих територій України відмовилася відкрити контрольний пункт в’їзду-виїзду навпроти нього, демонструючи нехтування принципами моралі та нормами міжнародного права», — заявляють прикордонники.

Як повідомили напередодні відкриття у штабі операції Об’єднаних сил, окупаційна влада гарантій безпеки для громадян під час перетину контрольного пункту не надає.

«Українська сторона Спільного центру контролю і координації звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з питання співпраці та отримання додаткових гарантій безпеки, дотримання режиму припинення вогню від російської окупаційної адміністрації тимчасово окупованих територій, а також забезпечення присутності дзеркальних патрулів СММ ОБСЄ у вказаному районі. За отриманим повідомленням від представників СММ ОБСЄ, російська окупаційна адміністрація тимчасово окупованих територій не змогла надати гарантії безпеки, посилаючись на поточну ситуацію з безпеки», — говорять у штабі.

Як нагадала народний депутат, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегюлювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, про відкриття КПВВ «Золоте» сторони конфлікту домовились ще в жовтні 2015 року в Парижі.

«Українська сторона негайно розпочала обладнання пункту. З бюджету було виділено 7 млн грн на ремонт дороги, встановлення зручних робочих місць прикордонників, закуплено обладнання для перевірки авто і документів, облаштовано санвузли, бомбосховище, медпункт. Це одне з найзручніших і найкраще обладнаних КПВВ . Ми відкрили цей критично важливий для Луганщини пункт перетину 31 березня 16 року . Контрольовані росіянам бойовики — тоді влаштували провокацію і заблокували роботу КПВВ. Звичайно, з повного благословіння РФ», — написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, протягом трьох років на утримання недіючого КПВВ, де змушені були чергувати українськи силовики, пішло майже 2 млн грн.

На окупованій території за КПВВ «Золоте», додає Геращенко, — «запустіння, відсутність дороги, жодного натяку на пункт перетину, жодного руху для розмінування території, встановлення пунктів перевірки документів, санвузлів».

Це - КПВВ « Золоте». Про його відкриття лідери нормандського формату ( в тому числі Путін, слово якого дорівнює 0)-...

Опубликовано Iryna Gerashchenko Воскресенье, 24 марта 2019 г.

Питання щодо відкриття КПВВ «Золоте» неодноразово обговорювалось під час зустрічей Тристоронньої контактної групи в Мінську. Зокрема, йшлося про початок його роботи у листопаді 2016 року, жовтні 2017-го.

Читайте MediaPort у Telegram