Web Analytics

На Харківщині створили Програму підтримки захисників і захисниць

Депутати Харківської облради на сесії 23 грудня затвердили Комплексну Програму підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. 

Програма полягає у соціальній підтримці захисників, розвитку ветеранського спорту, отриманні послуг у сфері освіти та культури, сприянні працевлаштуванню та бізнес-ініціатив, вшануванні пам’яті загиблих, повідомляє пресслужба Харківської облради

«Програму передбачено реалізувати за 5 років, у період з 2024 року по 2028 рік включно. Результатом реалізації Програми буде підвищення якості життя Захисників і Захисниць України та членів їх сімей через зміцнення соціальної адаптації, посилення спроможності, стимулювання економічної активності, забезпечення реалізації їх прав та гарантій», — описує облрада. 

Нині на Харківщині зареєстровані понад 63 тисячі ветеранів війни та членів їхніх родин, з яких 29 тисяч — учасники бойових дій під час АТО/ООС, зазначає Харківська обласна військова адміністрація. 

В межах програми планується будівництво та реконструкція об'єктів реабілітації, закупівля обладнання; погашення 3% та 6% кредитних ставок при купівлі житла; покриття 50% плати за житлово-комунальні послуги, щомісячна грошова допомога в розмірі 8 тисяч гривень дітям загиблих військових; санаторно-курортне лікування; підтримка воїнів та їхніх тренерів у міжнародних змаганнях.

У Харківській області планують започаткувати нову відзнаку для учасників бойових дій. 

На сесії облради також затвердили Програму розвитку соціальних послуг та психологічної допомоги на 2023-2027 роки з бюджетом майже 49 млн грн і обговорили бюджет на 2024 рік. Доходи і видатки плануються на рівні 4,9 млрд грн. Пріоритетний напрямок — обороноздатність.  

Блок новин за темою