Web Analytics
На Харківщині розслідують понад 21 тис. воєнних злочинів — Офіс генпрокурора | MediaPort

Три чверті воєнних злочинів, зафіксованих у Харківській області, пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти. Решта — вбивства, незаконне позбавлення волі, катування.

Про це розповів в ефірі національного телемарафону генеральний прокурор Андрій Костін.

За його даними, внаслідок російських атак на Харківщині вже загинули 2360 цивільних, 79 з них — діти.

Більш як тисяча людей — у списку викрадених або зниклих безвісти.

Загалом у Харківській області розслідують понад 21 тис. воєнних злочинів, з яких майже 15 тис. пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти. Решта — вбивства, незаконне позбавлення волі, катування тощо.

За підсумками розслідувань:

  • 60 людям оголосили підозри;
  • до суду скерували обвинувальні акти стосовно 36 підозрюваних;
  • восьмеро військових рф вже отримали вироки.

Наслідки обстрілу Харкова 2 січня. Фото: Офіс генпрокурора
Наслідки обстрілу Харкова 2 січня. Фото: Офіс генпрокурора

Костін також прокоментував візит на Харківщину представниці Міжнародного кримінального суду Бренди Голліс.

«Один з пріоритетних напрямів роботи МКС — розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства. На звільнених територіях Харківщині виявили 25 катівень. Керували цими звірствами переважно кадрові військові Збройних сил рф та співробітники ФСБ. За цими напрямами продовжуємо працювати з МКС», — зазначив він.

Разом з генпрокурором Голліс відвідала місця нещодавніх російських атак у Харкові, а також село Гроза, де торік внаслідок ракетного удару загинули 59 цивільних.

«Слідство вже встановило нелюдів, які навели ворожі війська на ціль. Працюємо над ідентифікацією виконавців та російських офіцерів, які віддали цей злочинний наказ», — додав Андрій Костін.


Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а згодом син вирішив упокоїти батька в рідному селі. Ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни — загинуло 59 людей. 

У наведенні ракети на село Гроза в Куп’янському районі Харківщини підозрюють двох місцевих жителів, братів Дмитра і Володимира Мамонів.