На Харківщині навчальний рік розпочнуть 12 тис. першокласників — ОВА

Школи Харківщини цьогоріч готуються прийняти понад 12 тис. першокласників. З форматом навчання в регіоні визначаться ближче до осені — все залежатиме від безпекової ситуації.

У Харківській області навчальний рік зможуть розпочати 12 199 першокласників, прогнозують у Департаменті науки та освіти обладміністрації.

Старші школяри, якщо дозволить безпекова ситуація, можуть навчатися у тих саме закладах, що й до війни —  якщо вони працюють.

Також діти можуть навчатися у регіонах, куди переїхали — у школах, закріплених за територією, де вони нині мешкають. Для цього один із батьків або опікунів має подати до закладу заяву: особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом.

До заяви треба додати:

  • копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу (за наявності);
  • оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о.

В умовах воєнного стану за можливості подають один з таких документів:

  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • довідку про звернення за захистом в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

«Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини, вона зараховується до закладу освіти без свідоцтва чи іншого документа, що підтверджує особу дитини», — цитує департамент рішення Міністерства освіти та науки.

Інфографіка: kharkivoda.gov.ua

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов казав, що з форматом навчання визначаться ближче до осені: все залежатиме від ситуації в регіоні.

Він наводив дані на 23 липня: 17 шкіл Харківщини повністю зруйновані, майже 200 — пошкоджені, близько 300 — на захоплених військами РФ територіях.  

Укриття від обстрілів, облаштовані належним чином, мають 64 навчальні заклади.

«Рішення щодо навчального процесу будемо приймати ближче до початку навчального року, виключно враховуючи ту військову обстановку, яку будемо мати на той час. Але у той же час ми працюємо над приведенням до ладу всіх наявних укриттів», — зазначав голова ОВА.


У Харківській міськраді попередньо планували, що навчальний рік у школах Харкова розпочнеться вчасно, але в онлайн-режимі — через небезпеку обстрілів та руйнування навчальних закладів. Остаточне рішення також ухвалять пізніше.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.