Як працюватимуть школи Харкова та області: прогнози Терехова та ОВА
Навчальний рік у школах Харкова планують розпочати вчасно, але в онлайн-режимі — через небезпеку обстрілів та руйнування навчальних закладах. У громадах Харківської області — ще остаточно не вирішили: в ОВА пояснюють, що все залежатиме від безпекової ситуації.
У школах Харкова новий навчальний рік розпочнеться дистанційно, повідомив міський голова Ігор Терехов.
«З такою жорстокістю, з якою бомблять та обстрілюють наші школи, я розумію, що на сьогодні нам не треба говорити про навчання дітей в режимі офлайн. Зрозуміло, що ми сьогодні переходимо, будемо готуватися у більшості випадків до навчання онлайн, бо обстріли не припиняються», — заявив він в ефірі національного телемарафону 11 липня.
У мерії розраховують, що навчальний рік розпочнеться, як і зазвичай, 1 вересня.
«Окупанти роблять, щоб наші діти не могли навчатися у школах, вишах, роблять так, щоб інфраструктура міста помирала. Їхнім планам не збутися! Незважаючи на виклики, ми запустимо тепло 15 жовтня, наші діти будуть вчитися в режимі онлайн. Якщо така ситуація, студенти також», — додав Терехов.
За даними міськради, від російських обстрілів пошкоджені або зруйновані близько 120 харківських шкіл.
У Харківській області пошкоджені 210 з 715 шкіл, ще 17 повністю зруйновані, розповіла в ефірі «Українського радіо Харків» заступниця директора Департаменту науки і освіти обладміністрації Ольга Алфьорова. За її словами, говорити про формат навчання поки складно — все залежить від безпекової ситуації.
«Дуже важко робити прогнози, але попередньо скажу, що ми готуємось більш до дистанційного навчання, тому що, якщо аналізувати сьогоднішній день, то про навчання офлайн не може йти мови», — цитує посадовицю «Суспільне».
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов на початку липня заявляв, що навчальний рік у регіоні Харківщині розпочнеться 1 вересня. Тоді він зазначав, що пріоритет і бажання — традиційний формат: у школах та за партами. Якщо в окремих населених пунктах безпекова ситуація дозволятиме — розглянуть варіант офлайн-навчання.
Але, підкреслив посадовець, школи спочатку ретельно перевірять фахівці ДСНС: чи не залишилось нерозірваних снарядів або мін, чи працюють системи оповіщення, чи позначено шляхи евакуації.
«У школах або біля них мають бути укриття, де в разі небезпеки зможуть сховатися всі учні та працівники. Під час повітряної тривоги освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті», — казав голова ОВА.
За даними Синєгубова, на окупованій території Харківщини — 165 шкіл.
«Учні цих закладів зможуть навчатися дистанційно або в інших закладах на підконтрольних Україні територіях. Дистанційно навчатимуться учні шкіл, які розташовані ближче ніж за 40 км до лінії бойових дій. Це ж стосується тих закладів, які повністю зруйновані внаслідок обстрілів», — розповідав очільник ОВА.
Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет нагадує, що нині щонайменше в 12 регіонах точаться «тією чи іншою мірою бойові дії».
«І, звісно, там, де безпека не дозволяє, освітній процес буде в онлайн-форматі», — наголосив він в ефірі телемарафону.
За даними МОН, за кордоном наразі ще залишаються 22 тис. українських вчителів, вони поступово повертаються до України.
«У нас на сьогодні 22 тис. вчителів, які виїхали за межі України. Мушу вам сказати, що чотири місяці тому таких було понад 30 тис. Вчителі повертаються на свої робочі місця, повертаються до України», — зазначив Сергій Шкарлет.
За словами міністра, якщо будь-яка громада ухвалить рішення про дистанційне навчання з нового навчального року, то вчителям цих шкіл не обов’язково повертатися до України. Але якщо школа запрацює офлайн, вони повинні повернутися і працювати у звичайному режимі.
Війська РФ систематично руйнують навчальні заклади в Харкові. У ніч на 6 липня — обстріляли корпус Харківського педагогічного університету. Загинув сторож, частково знищена будівля вишу. Утім, у ректораті заявили, що університет працюватиме й далі.
Проти ночі 7 липня дві ракети вдарили поруч зі школою-інтернатом для дітей з вадами зору. Вночі 10 та 11 липня окупанти зруйнували ще два навчальні заклади.
Фото на головній: Харківська обладміністрація