Web Analytics

Мор риби під Харковом: прокуратура відкрила кримінальну справу

Поблизу селища Пісочин під Харковом зафіксували масову загибель риби в річці Уди, також знайшли мертвих диких качок. Слідчі відкрили кримінальну справу.

Про це повідомили 29 червня у Харківському рибоохоронному патрулі.

За його інформацією, загибла риба — лині, щуки, плітки, карасі та окуні — знаходилися переважно вздовж берега річки Уди, неподалік автомобільного ринку в селищі Пісочин. Також знайшли мертвих диких качок.

«Окрім того, виявлено масляні плями та масляну емульсію на поверхні водного дзеркала, які, ймовірно, стали причиною загибелі риби, вода бурого кольору», — йдеться у повідомленні.

На річці Уди зафіксовано мор водних біоресурсів 29 червня 2023 року державними інспекторами та співробітниками сектору...

Опубликовано Харківський рибоохоронний патруль Четверг, 29 июня 2023 г.

 

Фахівці екологічної інспекції відібрали проби води з річки. Мертвих качок і рибу також направили в лабораторію, щоб з’ясувати причини загибелі, додають у Харківській обласній прокуратурі.

Після цього призначать відповідні судові експертизи.

Справу розслідують за ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони вод, що призвело до забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для довкілля). Максимальне покарання, яке вона передбачає — п'ять років обмеження волі.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Фото: Харківська обласна прокуратура


Воду на шести пляжах у Харкові визнали небезпечною для купання — шкідливих мікроорганізмів у ній більше за норму.