Web Analytics

Мінна небезпека на Харківщині: від початку деокупації підірвалися 14 дітей

Від початку деокупації в Харківській області вже 181 людина дістала поранень через вибухи мін і нерозірваних снарядів, 32 загинули.

Про ситуацію з розмінуванням розповів на брифінгу 25 травня директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол.

За його словами, найбільше мін і нерозірваних снарядів на півночі області, у Куп'янському та Ізюмському районах.

«Фактично щодня там травмуються люди. Від початку деокупації вже травмувалася 181 людина. На жаль, 32 загинули. Зокрема, на мінах підірвалися 14 дітей, одна дитина загинула», — каже Сокол.

Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування

Розміновують передусім електромережі. У вересні, на початок деокупації, потребували перевірки перед ремонтом понад 12 тис. км.

«Зараз фактично всі урядові організації займаються тим, що розміновують ЛЕП, аби дати можливість повернути світло в населені пункти. Це — першочергова задача, після її виконання буде ухвалюватися рішення щодо розмінування ліній водо- і газозабезпечення, інших об’єктів критичної інфраструктури», — зазначив посадовець.

Нині в області розмінували вже 17% ЛЕП.

Фото: «Харківобленерго»

Пляжі та водойми ж — у планах на майбутнє, каже директор департаменту. Поки перевірили тільки пляж у Безлюдівці.

Сокол додав, що для розмінування в урядових організацій є шість спецмашин, і в деяких випадках вони допомагають в десятки разів пришвидшити процес. Крім іноземної, на Харківщині випробовують і вітчизняну техніку. Нині з інвесторами обговорюють, чи можна профінансувати її виробництво.

В ОВА нагадують: про знайдені підозрілі предмети треба сповіщати ДСНС або поліцію — за номерами 101 і 102.


Більш як 70 протипіхотних мін типу «Пелюстка» знайшли під час розмінування поля в Чугуївському районі, між селами Новий Бурлук та Леб'яже. За оцінками саперів, загалом на території району їх можуть бути десятки тисяч.

Під час ремонту ЛЕП між селами Гракове і Мосьпанове знайшли 250 протитанкових мін. 

У Балаклійській громаді через мінну небезпеку вирішили цьогоріч не відкривати купальний сезон. Також — заборонили сільськогосподарські роботи на нерозмінованих землях.