Web Analytics

Завантаження...

Колишнього лісничого у Балаклії підозрюють у держзраді — ДБР

У Балаклії затримали двох підозрюваних у державній зраді: колишнього лісничого та експравоохоронця. Якщо їх провину доведуть у суді, обом загрожує довічне ув’язнення з конфіскацію майна.

Про затримання повідомили 30 вересня у Державному бюро розслідувань.

Обох чоловіків, яких підозрюють у державній зраді, затримали у деокупованій Балаклії. Один з них — колишній лісничий, якого окупанти незаконно призначили «директором лісгоспу». За даними слідства, він допомагав організовувати рубку дерев для укріплення позицій загарбників.

Після звільнення міста чоловік намагався сховатися, але працівники бюро його знайшли.

Фото: dbr.gov.ua

Другий підозрюваний — колишній правоохоронець.

«Після приходу окупантів він отримав посаду в так званій «народній міліції». Чоловік патрулював і охороняв адмінбудівлі, зокрема й ті, у яких розміщувалися представники окупаційної адміністрації», — розповіли у ДБР.

Обом оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення з конфіскацію майна.

Нині ДБР розслідує понад 60 справ щодо колабораціонізму та державної зради на Харківщині. Дев’ятеро людей затримані, 33-м оголосили підозри.


На Харківщині затримали ще одного колишнього правоохоронця: за даними ДБР, під час окупації він працював у Шевченковому в так званій «народній міліції», створеній російськими загарбниками.