Кількість загиблих в Ізюмі може бути більшою, ніж у Бучі — Мінреінтеграції

В Ізюмі на Харківщині розпочали ексгумацію тіл у масових похованнях, знайдених після звільнення міста від військових РФ. За попередніми оцінками, там може бути понад 400 загиблих.

Про початок ексгумації 16 вересня розповів уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

За його словами, одну з локацій вони знайшли завдяки відео, яке у вільний доступ виклали окупанти. Для безпечної ексгумації територію спочатку зачистили від мін.

«Наразі ми працюємо над ексгумацією тіл військовослужбовців. Потім тіла будуть передані експертам для подальшої ідентифікації осіб загиблих», — зазначив Котенко.

На його переконання, це тільки початок роботи.

«Скільки локацій ще буде знайдено на деокупованих територіях, поки не відомо, але сувора реальність вказує на те, що кількість загиблих в Ізюмі може в рази перевищувати Бучанську трагедію», — припускає посадовець.

Родичів і близьких тих, хто зник безвісти, просять звертатися до Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій, до якого відноситься служба уповноваженого.

В Ізюмі вже зайшли понад 400 поховань, розповів на брифінгу голова Національної поліції Ігор Клименко.

«Приблизно 445 поховань відомо. Це робота не на один тиждень. Тіла ці були закопані з березня. Підійшла відповідна техніка, екскаватори, працюють лабораторії», — сказав Клименко.

На місці поховань працюють 40 слідчих, працівники прокуратури та СБУ, судмедексперти, 10 криміналістичних лабораторій

«Ми маємо встановити не тільки кількість людей, але й причини смерті. Паралельно триватиме робота щодо ідентифікації кожного тіла, тобто це робота з близькими родичами загиблих», — зазначив Клименко.

Фото: Сергій Нужненко/Офіс президента


Ізюм звільнили під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині. 14 вересня у місті офіційно підняли прапор України. Наступного дня президент Володимир Зеленський повідомив, що в місті знайшли масове поховання людей.

Бучу Київської області, з якою Олег Котенко порівняв Ізюм, ЗСУ взяли під контроль 1 квітня. Просто на вулицях міста, яке близько місяця перебувало під окупацією, були тіла загиблих. На початку червня у МВС казали про більш ніж 460 загиблих безпосередньо в Бучі та загалом понад 1100 — в районі міста.

Читайте також: Ізюм звільнений: фоторепортаж

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.