Web Analytics

Харків'янин врятував сусідів під час удару дронів та пожежі 9 лютого

Власник приватного будинку на вулиці Котельній у Немишлянському районі Харкова вчасно зреагував та після російського обстрілу закликав сусідів евакуюватися — бігав по хатах та стукав по воротах. Завдяки цьому вдалося евакуюватися щонайменше двом людям. 

Про це «МедіаПорту» на місці удару розповіла Ольга Лагутіна, чий будинок повністю вигорів. Коли вогонь охопив вулицю, вони з чоловіком встигли схопити лише документи.  

«Це добре, що Вовка потарабанив, інакше б ми всі згоріли! У нього крайній будинок. У нього була рука обпечена. Я йому кажу: Вово, дякую! Врятував!» — розповіла Ольга. 

У будинку поруч з Лагутіними загинуло подружжя. На місце пожежі приїхав син загиблих Вадим. Батькам було за 60 років. Тато не ходив за станом здоров'я. 

Усі двори та дорогу після обстрілу охопив вогонь

Чоловік, який бігав по дворах під час пожежі, — Володимир Клубенко. Він мешкає на краю вулиці. На його обличчі та руках — опіки. Після удару він рятував свою родину і сусідів.  

«Я парився в бані. Попарився, вийшов. Тут чую — удар, аж похитнуло мене. І дим. Я вийшов з двору, думаю, піду гляну. Підіймаюся вгору — другий удар. І полум'я, журчання. Я не зрозумів, що це спочатку. Але потім по запаху стало зрозуміло. І полум'я. Я повертаюся назад, бігом по дорозі. Дружині телефоную, щоб бігом з дому тікала. Поки я добіг, я вже не зміг зайти у калитку. Мені довелося оббігати і перестрибувати через паркан», — розповідає Володимир. 

Поки біг вулицею, бив у паркани — закликав людей тікати. 

«Я потім бачив, що вони вискочили. І наступні сусіди теж вискочили. Вони потім мене питають: то ти стучав? Я кажу: так. «Дякую, що тарабанив, а то б живцем згоріли». Виходить, не всіх [врятував]. Там і лежачий був, я б не зміг його ніяк витягти... Я тут ледь не задихнувся», — розповів харків'янин.

Будинок Володимира праворуч — крайній на вулиці

У дворі Володимира згорів один будинок, основна будівля вигоріла частково. 

Володимир Клубенко мешкає на вулиці Котельній з народження, з 70-х років. Нафтобаза поруч з приватним сектором зʼявилася тут пізніше за приватний сектор. Від житлового кварталу нафтобазу відділяє високий паркан через дорогу від будинків. 

«А що ми можемо зробити? Там [неподалік від кварталу] заправку встановили газову, бензинову, як на пороховій бочці. Нікому не доведеш», — коментує Володимир близькість об'єкта до житла. 

Він згадує, що торік цю нафтобазу росіяни вже атакували, тому вважає, що пальне з таких об'єктів впритул до житлових кварталів потрібно вивезти. Попри небезпеку сусідства з нафтобазою люди не виїжджали. 

У Ольги та Олександра Лагутіних немає іншого житла. Сьогодні вони ночуватимуть у знайомих Ольги. Сім'я залишилася без жодних речей. Олександр навіть не встиг вдягти верхній одяг — на ньому позичена куртка. На місце пожежі приїхали волонтери, вони збирають контакти постраждалих сімей. 

«МедіаПорт» публікує банківську картку Ольги Лагутіної, якій можна допомогти фінансово: 

4149 4993 4567 8120

Відео з місця удару дивіться пізніше на MediaPort в YouTube та TikTok.

Блок новин за темою