Web Analytics

«Харківводоканал» прокоментував якість питної води після забруднення річок нафтопродуктами

На підприємстві щодня перевіряють до 30 зразків води, в жодному не знайшли відхилень показників після удару рф по нафтобазі 9 лютого.

Про це розповів начальник лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП «Харківводоканал» Андрій Стародубов. 

«Та жахлива подія, що сталася 9 лютого в Немишлянському районі, на якість питної води в місті не вплинула, тому що наші водозабори та очисні споруди водопідготовки знаходяться вище за течією впадіння Уд до Сіверського Дінця», — сказав фахівець. 

За його словами, якість води контролюється щоденно, розширені аналізи після забруднення рік не проводилися. 

«Ми дивимося по динаміці. По динаміці якість води не змінилася. Ми більш уважно придивляємося до тих показників, які можуть показувати на погіршення якості води. І тоді ми робимо розширені аналізи. У даній ситуації такі показники не змінилися», — зазначив Старобудов. 

Він пояснює: якби у воду потрапили паливно-мастильні матеріали, змінилися б органолептичні показники — запах і мутність.

«Це основні показники поруч із мікробіологічними, котрі лабораторія контролює у кожній пробі. За даний період (з 9 лютого) перевищень показників не було. Якість води, як і тиждень тому, місяць тому, і відповідає всім нормативним документам. Контроль якості питної води проводиться на всіх насосних станціях та в контрольних точках мережі міста. Щодня — до 30 проб», — говорить керівник лабораторії.

Стародубов наголосив, що забруднена річкова чи тала вода не може потрапити в об'єкти водоканалу — водопровідні труби та вуличні колонки, оскільки вся мережа знаходиться під тиском.

Російські військові ввечері 9 лютого атакували Харків ударними дронами Shahed, поцілили в цивільну нафтобазу в Немишлянському районі. Вогонь перекинувся на житловий квартал у приватному секторі. Згоріли не менш як 15 будинків на вулиці Котельній. Загинули семеро людей, серед них троє дітей. 

Правоохоронці перевірятимуть, чи не було порушень у роботі нафтобази.  

Читайте також: Витік палива після обстрілу Харкова заблокують в Удах — заступник голови Харківської ОВА

Блок новин за темою

Новини за темою