Web Analytics

У Харкові перевірять роботу нафтобази, по якій вдарила росія

Правоохоронці перевірятимуть правила роботи нафтобази в Немишлянському районі Харкова, що спалахнула після російської атаки дронів 9 лютого. У пожежі, спричиненій обстрілом росії, загинули семеро людей, згоріли 15 будинків у приватному секторі.

Про розслідування удару розповів журналістам 12 лютого заступник прокурора Харківської області Олександр Сузий. Він працював разом із Ольгою Путятіною, яка загинула разом із чоловіком та трьома дітьми.

За словами заступника прокурора області, обстріл нафтобази розслідують за ст. 438 Кримінального кодексу України — «Порушення законів і звичаїв війни». Слідчі з’ясовують деталі щодо самого обстрілу та одночасно щодо безпечної роботи нафтобази. Мешканці будинків поруч з нафтобазою побоюються, що росія може вдарити по ній знову, просять убезпечити житло.

«Під час розслідування кримінального провадження призначені всі відповідні судові експертизи, будуть встановлені ці питання і зроблені відповідні висновки», — відповів Сузий на питання щодо роботи нафтобази.

Слідчі також досліджуватимуть реальні обсяги пального на нафтобазі. Голова адміністрації Немишлянського району Тетяна Мироненко сказала в ефірі радіо «Накипіло», що підприємство могло зберігати більше дозволеного. 

«Про те, що в такому об'ємі там знаходилось паливо, не знали навіть відповідні служби, які контролюють це питання. Зараз працюють правоохоронні органи. Я впевнена, що буде дана відповідна оцінка», — сказала Мироненко. 


Російські військові ввечері 9 лютого атакували Харків ударними дронами Shahed, поцілили в цивільну нафтобазу в Немишлянському районі. Вогонь з нафтобази перекинувся на житловий квартал у приватному секторі. Згоріли не менш як 15 будинків на вулиці Котельній. Загинули семеро людей, серед них троє дітей. 11 лютого в Харкові оголошували днем жалоби.

Після обстрілу у школі №21 утворили штаб збору гуманітарної допомоги людям, які залишилися без дому. За перший день речі першої потреби туди принесли сотні харків'ян. 

Читайте також: У Харкові створять муніципальний Фонд підтримки постраждалих від обстрілів — міськрада

Чільне фото: Харківська ОВА

Блок новин за темою