Кернесу посмертно надали звання почесного харків’янина
Ще восьмеро людей стали почесними громадянами Харкова. Звання вперше надали посмертно — померлому міському голові Геннадію Кернесу.
Питання щодо надання звання розглядали 14 липня на сесії Харківської міськради.
Як зазначив секретар міськради Ігор Терехов, цьогоріч звання почесного харків’нина вперше надають посмертно — міському голові Геннадію Кернесу, який пішов з життя у грудні 2020 року.
«Геннадій Кернес тричі обирався міським головою. Під його керівництвом Харків розквіт. Багато що було зроблено ним особисто, його командою. Потрібно було б, щоб він за життя став Почесними громадянином міста, але якщо так сталося — наш святий обов’язок присвоїти йому це звання зараз», — сказав Терехов.
Окрім Кернеса, почесними харків’янами стали:
- головний лікар міської клінічної лікарні №13 Алла Бобейко;
- голова правління громадської організації «Харківський клуб «Генерал» Валентин Голік;
- лікар, телеведучий Євген Комаровський;
- скульптор Катіб Мамедов;
- художній керівник театру «Мадригал», викладач Харківської державної академії культури Олексій Настаченко;
- начальник Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» Олексій Середа;
- заступник голови правління акціонерного товариства «ФЕД» Валерій Фадєєв.
Усі кандидатури розглядали разом. «За» висловилися 62 депутати, «проти» — жоден, вісім утрималися.
Питання щодо надання звання «Почесний громадянин Харкова» — на відео з 1:02:30.
Геннадій Кернес тричі обирався Харківський міським головою — у 2010, 2015 та 2020 роках, до цього ще був депутатом і секретарем міськради. Із середини вересня 2020-го він лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан мера погіршувався, і 16 грудня він помер. Мера поховали у Харкові 23 грудня.
Тижнем пізніше на сесії міськради ухвалили рішення щодо увічнення пам’яті Кернеса. Воно передбачало «заходи, передбачені чинним законодавством», проте які саме — конкретно не вказувалося. Ігор Терехов тоді пояснив, що йдеться про звання почесного харків’янина та «інші варіанти». У мерії потім розповідали: проводять опитування серед містян, пропонуючи обрати різні способи: встановлення меморіальної дошки або пам’ятника, перейменування вулиці тощо.
Звання «Почесний громадянин Харкова» затвердили в 1887 році. У радянські часи його не присвоювали, проте з 1999 року традицію відновили. Загалом почесними харків’янами стали понад 130 людей, серед яких науковці та освітяни, діячі культури та мистецтва, Герої Радянського Союзу, громадські діячі, промисловці, спортсмени.