Web Analytics
Звання почесного харків’янина пропонують присвоїти Кернесу посмертно | MediaPort

Експертна рада 15 червня схвалила пропозицію щодо присвоєння Харківському міському голові Геннадію Кернесу звання «Почесний громадянин Харкова» посмертно.

Кандидатуру Геннадія Кернеса підтримали 14 членів експертної ради, розповіли у пресслужбі Харківської міськради

Представники фракцій міськради «Європейська солідарність» і «Блок Світличної «Разом» утрималися.

Згідно з порядком денним, у засіданні взяли участь 17 членів експертної ради.

Депутат «Євросолідарності» Олег Абрамичев пояснив, що був проти кандидатури Кернеса, але утримався, оскільки голосували в цілому за весь список.

«Хочу наголосити на тому, що я та депутати «Європейської Солідарності» виступають категорично проти присвоєння Кернесу звання «Почесний громадянин», — сказав Абрамичев.

Фото: Telegram/ЄС Харків
Фото: Telegram/ЄС Харків

Присвоїти це звання вперше пропонують з поправкою «посмертно». Але, нагадав секретар міськради Ігор Терехов, у лютому на сесії міськради до Положення про почесних громадян Харкова внесли правки, тож на сьогодні всі формальності дотримані та всі юридичні підстави для ухвалення такого рішення є.

Наразі у Харкові триває опитування: його ініціатори з’ясовують, як містяни хочуть увічнити пам’ять Кернеса. За словами Терехова, найбільше підтримують ідею саме щодо присвоєння звання почесного харків’янина.

«Люди відгукнулися на нашу ініціативу: хтось в інтернеті, хтось у вуличному опитуванні. І є вже перші соціологічні дані. Так, понад 50% говорять, що необхідно присвоїти Геннадію Кернесу звання Почесного харків’янина. На другому місці — меморіальна дошка на будівлі мерії. Думаю, до 23 серпня ми цей пам’ятний знак відкриємо. Є ще варіанти — встановити пам’ятник, перейменувати парк Горького, назвати його ім’ям нову вулицю або перейменувати таку, що існує», — зазначив секретар міськради.

Опитування триває. Скільки людей взяли в ньому участь, не уточнюється.

Фото: city.kharkov.ua
Фото: city.kharkov.ua

Окрім Кернеса, експертна рада затвердила ще сім кандидатур:

  • головний лікар міської клінічної лікарні №13 Алла Бобейко;  
  • голова правління громадської організації «Харківський клуб «Генерал» Валентин Голік;
  • лікар, телеведучий, володар премії «Телетріумф» Євген Комаровський;
  • скульптор, педагог, професор Катіб Мамедов;
  • художній керівник театру «Мадригал», викладач Харківської державної академії культури Олексій Настаченко;
  • начальник Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» Олексій Середа;
  • заступник голови правління акціонерного товариства «ФЕД» Валерій Фадєєв.


Геннадій Кернес тричі обирався Харківський міським головою — у 2010, 2015 та 2020 роках, до цього ще був депутатом і секретарем міськради. Із середини вересня 2020-го він лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан мера погіршувався, і 16 грудня він помер. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Тижнем пізніше на сесії міськради ухвалили рішення щодо увічнення пам’яті Кернеса. Воно передбачало «заходи, передбачені чинним законодавством», проте які саме — конкретно не вказувалося. Ігор Терехов тоді пояснив, що йдеться про звання почесного харків’янина та «інші варіанти».

Звання «Почесний громадянин Харкова» затвердили в 1887 році. У радянські часи його не присвоювали, проте з 1999 року традицію відновили. Загалом почесними харків’янами стали 130 людей, серед яких науковці та освітяни, діячі культури та мистецтва, Герої Радянського Союзу, громадські діячі, промисловці, спортсмени.