Харківські плавці вибороли нові медалі Паралімпіади

Харків’яни Максим Крипак і Яна Бережна 1 вересня додали до скарбнички збірної України дві нагороди Паралімпійських ігор у Токіо, а наступного дня Крипак здобув ще одне «золото».

Протягом восьмого дня змагань, 1 вересня, збірна України здобула ще вісім медалей, повідомили у Національному паралімпійському комітеті.

• «Золото»: Максим Крипак (плавання, 400 м вільним стилем), Анастасія Москаленко (легка атлетика, штовхання ядра — з рекордом світу та паралімпійським рекордом).
  • «Срібло»: Василь Ковальчук (кульова стрільба, мікст — пневматична гвинтівка на дистанції 10 м лежачи), Олексій Федина (плавання, 100 м брасом).
  • «Бронза»: Ірина Щетнік (кульова стрільба, мікст — пневматична гвинтівка на дистанції 10 м лежачи), Іван Май та Лев Кац (командні змагання з настільного тенісу), Яна Бережна (плавання, 100 м брасом), Ярина Матло (плавання, 100 м брасом).

75 медалей України у підсумку 8 дня Паралімпіади 2 золоті, 2 срібні і 4 бронзові нагороди вибороли українські...

Опубликовано National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee Среда, 1 сентября 2021 г.

Як розповіли в управлінні у справах молоді та спорту Харківської обладміністрації, це була третя золота медаль Крипака на цих змаганнях. Плавець показав результат у 3:59.62, випередивши найближчого суперника, голландця Баса Теккена, на 2.40 секунди. Третє місце посів Томас Галлахер з Австралії (4:03.91).

«Варто зазначити, що рекорд Паралімпійських ігор та світовий рекорд, які дорівнюють 3:57.71, на цій дистанції в класі S10 належать Максиму Крипаку. Він встановив їх у 2016 році на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро», — додали у ХОДА.

Бронзова призерка Яна Бережна подолала дистанцію у 100 м брасом за 1:27.02. Чемпіонкою стала кіпріотка Кароліна Пелендріту, яка встановила новий світовий рекорд — 1:19.78. На другому місці — китаянка Цзіа Ма.

Яна Бережна. Фото: Facebook/Національний паралімпійський комітет України

За підсумками восьми днів змагань харківські паралімпійці вже здобули п‘ять золотих, п’ять срібних і п’ять бронзових медалей.

Оновлено: Зранку 2 вересня, на дев'ятий день, збірна отримала ще низку нагород.

• «Золото»: Максим Крипак (плавання на дистанціі 100 м на спині), Марія Помазан (штовхання ядра), Владислав Загребельний (стрибки у довжину)
  • «Срібло»: Єлизавета Мерешко (плавання на дистанціі 400 м вільним стилем), Віктор Дідух і Максим Ніколенко (теніс);
  • «Бронза»: Олексій Денисюк (швидкісна стрільба, малокаліберний пістолет).

Крутезне продовження ранку! В України - двадцята золота медаль у виконанні Максима Крипака та 80 медаль України -...

Опубликовано National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee Четверг, 2 сентября 2021 г.

Загалом на рахунку української збірної — 81 нагорода: 20 золотих, 37 срібних і 24 бронзових. У медальному заліку команда наразі посідає п'яте місце.

Харківщину на Паралімпіаді представляють 14 спортсменів. Змагання триватимуть до 5 вересня.

Фото на головній: Національний паралімпійський комітет України