Web Analytics

Харківська міськрада звернулася до поліції через пам’ятну дошку Кернесу

У Харківській міській раді попросили поліцію розібратися із самовільним встановленням меморіальної дошки померлому меру Геннадію Кернесу та притягти ініціаторів до відповідальності.

Ситуацію з пам’ятною дошкою, яку без узгодження встановили 22 липня на будівлі мерії, прокоментував на брифінгу перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак.

За його словами, встановити пам'ятний знак у Харкові можна лише офіційно — керуючись відповідним порядком, затвердженим міською радою. Треба надати звернення, ескіз напису та місця, погодження органу, де планується встановити дошку, а також органу державної влади, якщо будівля є пам'ятником архітектури. Потім питання ще має розглянути міська топонімічна комісія.

Новак наголосив, що ініціатори встановлення дошки Кернесу на будівлі мерії не подавали жодних документів, тому «вчинили правопорушення, яке може містити ознаки як адміністративного, так і кримінального характеру». Тому Харківська міськрада звернулася до правоохоронних органів, щоб провести розслідування і притягнути винних до відповідальності.

Олександр Новак нагадав, що ще в лютому ухвалили рішення встановити меморіальну дошку Кернесу за всіма правилами.

«І вона буде встановлена ​​у відповідності з термінами, вказаними в рішенні, виготовлена, узгоджена, і відбудеться її урочисте відкриття. Харків'яни завжди  пам'ятатимуть Геннадія Кернеса, а такі дії принижують те, що Геннадій Кернес зробив для міста і харків'ян», — заявив Новак.

Олександр Новак. Фото: city.kharkov.ua

Про встановлення дошки повідомив раніше депутат міськради Анатолій Родзинський (фракція «Опозиційної платформи — За життя»). За його словами, міська влада зволікала з увічненням пам’яті померлого мера, тому він та «інші небайдужі харків'яни» вирішили «взяти справу у свої руки».

«Як знак поваги до харків'ян і їх вибору! І просто людського ставлення до померлого меру», — пояснив Родзинський.

Фото: Facebook/Анатолій Родзинський

Дошку невдовзі зняли. У міськраді заявили, що депутат «вчинив наругу над пам'яттю Геннадія Кернеса і образив харків'ян».

«Служби міської ради прибрали сумні результати діяльності депутата — жалюгідну табличку «в пам'ять» про Геннадія Кернеса, яку Родзинський приробив до будівлі міськради. Це табличка не ​​пам'яті, а знущання. Особливо якщо згадати, як Родзинський поводився відносно до Геннадія Адольфовича — зокрема, в останні дні його життя», — мовиться у заяві мерії.

Заява Харківської міської ради Сьогодні депутат міської ради Анатолій Родзинський вчинив наругу над пам'яттю Геннадія...

Опубликовано Харківська Міська Рада Четверг, 22 июля 2021 г.


Геннадій Кернес тричі обирався Харківський міським головою — у 2010, 2015 та 2020 роках, до цього ще був депутатом і секретарем міськради. Із середини вересня 2020-го він лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». У грудні Кернес помер, його поховали у Харкові на міському цвинтарі №2.

Наприкінці грудня на сесії міськради ухвалили рішення щодо увічнення пам’яті Кернеса. Воно передбачало «заходи, передбачені чинним законодавством», проте які саме — конкретно не вказувалося. Ігор Терехов тоді пояснив, що йдеться про звання почесного харків’янина та «інші варіанти». У мерії потім розповідали: проводять опитування серед містян, пропонуючи обрати різні способи: встановлення меморіальної дошки або пам'ятника, перейменування вулиці тощо. 

14 липня на сесії міськради Геннадію Кернесу посмертно надали звання почесного харків'янина.