Web Analytics

Фільм «20 днів у Маріуполі» потрапив у короткі списки двох номінацій на «Оскар»

Американська кіноакадемія оприлюднила короткі списки претендентів на премію «Оскар» у 10 номінаціях. До двох включили фільм «20 днів у Маріуполі» українського та міжнародного журналіста, відеографа Мстислава Чернова.

Короткі списки претендентів опубліковані на сайті Американської кіноакадемії.

Стрічка Мстислава Чернова про Маріуполь на початку повномасштабного російського вторгнення згадується у двох:

  • «Найкращий документальний повнометражний фільм» — з-поміж 15 претендентів. Відпочатку на нагороду претендували 167 картин.

Скріншот: press.oscars.org

  • «Найкращій міжнародний повнометражний фільм» — також серед 15. Загалом на «Оскар» подавалися фільми з 88 країн і регіонів, серед конкурентів — стрічки з Вірменії, Мексики, Бутану, Італії тощо.

Скріншот: press.oscars.org

Також опубліковані короткі списки претендентів на премію за кращий грим і зачіски, пісню, оригінальний саундтрек, звук, візуальні ефекти тощо.

Мстислав Чернов подякував усім, хто його підтримував.

«Шортлісти у двох категоріях. Документальній та міжнародний фільм. Дякую всім. Памʼятаємо всіх. Бережіть себе. Працюємо далі», — написав він у Facebook.

Фото: Facebook/Мстислав Чернов


Мстислав Чернов — український воєнний кореспондент, документував бої в Іраку, Сирії, Афганістані, Нагорному Карабаху, Лівії, Україні. Він приїхав до Маріуполя разом з фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василісою Степаненко напередодні російського вторгнення, разом вони знімали місто в російській облозі.

Кінострічка здобула приз глядацьких симпатій на фестивалі Sundance у США, стала найкасовішим документальним фільмом в українському кінопрокаті. 

«20 днів у Маріуполі» також номінували на приз глядацьких симпатій конкурсу Cinema Eye Awards, фільм отримав приз глядачів Міжнародного фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі. 

Загалом у нього 10 нагород і понад 20 номінацій.

Стрічка також вийшла на YouTube.

Читайте також: «Довіра — це ключ для підтримки і розуміння України», — Мстислав Чернов

Блок новин за темою