Web Analytics
«Ейфорія уляглася»: де на Харківщині планують комбінований формат навчання | MediaPort

Комбіноване навчання у форматі онлайн та офлайн на Харківщині планують у восьми закладах Зачепилівської територіальної громади, двох закладах Сахновщини та одному закладі Кегичівки.

Про це на брифінгу в Kharkiv Media Hub 10 серпня повідомив директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації Олексій Литвинов. 

«11 закладів. І вони всі, як один, називають одну і ту саму умову: якщо буде у них позитивна реалізація проєктів з облаштування укриттів. Навчанням [комбінованим] буде охоплено трохи більше трьох тисяч учнів», — сказав Литвинов. 

За інформацією департаменту, крім Зачепилівки, Сахновщини та Кегичівки, комбінований формат частково розглядає Харків. 

«Ви знаєте про те, що в місті на сьогоднішній день розглядається формат запуску окремих комбінованих класів, комбінованих навчальних закладів і розміщення їх на станціях метро. Як це буде виглядати, працювати, ми з вами поглянемо», — сказав директор департаменту. 

Лише 11 закладів середньої освіти Харківщини на цей час планують комбінований формат навчання, повідомив керівник обласного департаменту науки і освіти Олексій Литвинов. Фото Харківської ОВА
Лише 11 закладів середньої освіти Харківщини на цей час планують комбінований формат навчання, повідомив керівник обласного департаменту науки і освіти Олексій Литвинов. Фото Харківської ОВА

Більшість закладів освіти працюватимуть онлайн.

«Залишається трохи більше 20 днів до початку нового навчального року, ми маємо ситуацію, коли ейфорія, яка панувала серед зацікавленої освітянської спільноти, уляглася і на передній план виступили питання, хто ж буде брати на себе відповідальність за ухвалення відповідного рішення», — сказав Литвинов. 

Він наголошує, що остаточні рішення щодо формату навчання ухвалює місцева влада за умови дотримання норм безпеки та з урахуванням думки дітей, батьків та школи. 

«Пункт другий рішення Ради оборони прямо каже про те, що запуск змішаного або офлайн-формату навчання можливий лише, якщо в певній установі освітній є укриття, яке відповідає державним будівельним нормам певної категорії. Якщо таких укриттів немає і вони не сертифіковані Державною службою з надзвичайних ситуацій, то ухвалювати таке рішення ми не рекомендуємо», — сказав Литвинов. 

«Є певні спекуляції стосовно цього, є певні перестороги і чутками це все наповнюється. Але знову-таки повторюю, що ніяких підтверджуючих даних стосовно будь-якого закладу, в якому планується запустити офлайн-формат, ми на сьогоднішній день не маємо», — сказав керівник департаменту. 

90% дошкільних закладів теж не прийматимуть дітей, за виключенням 15 дитсадків у Лозівській громаді та трьох приватних закладів у Харкові.

Перевірки укриттів

З 8 липня комісія за участі влади, поліцейських, рятувальників, представників СБУ перевіряють стан укриттів у закладах освіти. 

«Керівництво області налаштоване доволі серйозно і орієнтує правоохоронні органи — і Національну поліцію, і Службу безпеки, і Державну службу з надзвичайних ситуацій — для того, аби вони активно долучались до процесів перевірки відповідності облаштованих окритів саме державним будівельним нормам. Питання безпеки і згоди усіх учасників освітнього процесу на запуск змішаного або офлайн формату є пріоритетом», — сказав Литвинов. 

«І саме від того, як почали перевіряти, ажіотаж запуску почав зменшуватись», — відзначив він. 

Остаточний висновок щодо відповідності укриттів нормам надає ДСНС.

«Лише у невеличкій частині мережі розглядається питання про змішаний формат, про офлайн питання навіть не стоїть. Якщо відверто, є якісь міські божевільні, які пропонують такі ідеї, але ж вони не піддаються жодній критиці… Здоровий глузд підказує, що за даних умов це неможливо аж ніяким чином», — сказав Литвинов. 

Водночас йому відомо, що і у Харкові, і в області є заклади, що продовжують роботу без відповідних укриттів. 

«Є такі сигнали, звичайно, і на них Національна поліція і ДСНС реагують. Враховуючи той факт, що Департамент обласної військової адміністрації позбавлений контрольних повноважень, ми не маємо можливості проводити перевірки, починаючи з 2019 року… Правила і процедури діють на всіх однаково, в тому числі і на приватників», — сказав Литвинов.