Web Analytics
Енергетики полагодили ЛЕП, що живить харківський екопарк | MediaPort

Фахівці обленерго відремонтували повітряну лінію 6 кВ, яка постачає електрику до екопарку під Харковом, і підключили його до мережі.

Про це йдеться у повідомленні «Харківобленерго».

За словами начальника Дергачівського підрозділу обленерго Володимира Климчука, відремонтована лінія відносно коротка — 3,2 км, але полагодити її було досить складно.

«Саме з цього напрямку ворог намагався потрапити до міста, тому тут були дуже інтенсивні обстріли. Через це ми зіштовхнулися одразу з двома проблемами: великим обсягом пошкоджень електромережі — до 60% та колосальною кількістю нерозірваних снарядів», — коментує Климчук.

Спочатку енергетики працювали вздовж Білгородської траси, де було безпечніше. Потім довелося зробити перерву у три місяці, поки сапери розміновували екопарк. Тільки після цього вдалося залучити важку техніку та продовжити ремонт. 25 липня роботу завершили.

Фото: «Харківобленерго»
Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»
Фото: «Харківобленерго»

Начальник з експлуатації екопарку Костянтин Анісімов згадує, що на початку повномасштабного вторгнення рф територія майже одразу залишилася без електрики, насоси перестали качати воду.

«Зараз, з поверненням електрики, ми зможемо відновити роботи за всіма напрямками: налагодити подачу води, зробити освітлення зон, запустити будівельників», — зазначив Анісімов.

Фото: «Харківобленерго»
Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»
Фото: «Харківобленерго»

Після відновлення електропостачання до екопарку розраховують повернути ще частину тварин — деяких вже привезли. У найближчих планах — відремонтувати будівлі, де жили шимпанзе та лемури.

«Сподіваємося повернути їх до холодів, щоб вони вже зимували та від’їдалися вдома», — додав Костянтин Анісімов.

Фото: «Харківобленерго»
Фото: «Харківобленерго»


Російські війська обстрілювали екопарк ще з першого дня вторгнення, 24 лютого 2022 року. Рятуючи звірів, загинули шестеро працівників та волонтерів.

Частина тварин загинула, частині — знайшли прихисток: у харківському зоопарку, у Полтаві, Одесі тощо. Деяких засновник парку Олександр Фельдман забрав додому. 

Наприкінці січня керівництво парку вирішило не чекати на закінчення війни й вже навесні розпочати відновлення розбитих споруд. Після розмінування 1 червня відкрили для відвідувачів «Долину альпака».

Слухайте також: «Поночко, відпусти снаряд»: як рятували харківський екопарк