Web Analytics

Двох жителів Чкаловського підозрюють у колабораціонізмі — прокуратура

Двох жителів селища Чкаловське у Чугуївському районі Харківщини підозрюють у співпраці з російськими військовими під час окупації. Один, обраний два роки тому селищним головою Віктор Соловйов, погодився стати нелегітимним «старостою». Інший — «головою ОТГ».

Про оголошення підозри повідомили 20 жовтня у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, 48-річний Віктор Соловйов, якого у 2020 році обрали Чкаловським селищним головою, погодився на пропозицію окупантів стати так званим «старостою» Чкаловського.

«Він брав активну участь у засіданнях окупаційної влади та збирав заяви від місцевих мешканців, видаючи «турботу» з боку російської влади», — йдеться у повідомленні.

Підозру йому оголосили заочно.

Як стверджують слідчі, інший, 42-річний мешканець Чкаловського, активно співпрацював із загарбниками від початку окупації селища.

«І окупанти йому «віддячили» — запропонували посаду «голови» Чкаловської ОТГ, на що він погодився. Свої функції псевдоочільник почав виконувати з березня», — розповіли у прокуратурі.

Після деокупації чоловіка затримали, нині він під вартою. 

Як розповіли в Управлінні СБУ в Харківській області, справи розслідують за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Обом чоловікам загрожує до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.


Правоохоронці оголосили підозру у співпраці з російськими окупантами 40-річній жінці, яка обіймала незаконну посаду «начальниці відділу освіти» у Боровій, та 55-річному чоловіку, який влаштувався «керівником» дорожньо-ремонтного пункту у Шевченковому.

Фото на головній (архівне): Чкаловська селищна громада