Web Analytics

Два звільнення і одне призначення: у Харківській облраді — зміни серед керівництва

Двох заступників голови Харківської обласної ради — Андрія Малиша та Альберта Кононенка — звільнили з посад. Натомість призначили нового — Богдана Мальованого з «ОПЗЖ».

Кадрові питання розглядали під час сесії Харківської облради 25 листопада.

Заступник голови облради Андрій Малиш (фракція «Опозиційної платформи — За життя») подав заяву про дострокове припинення повноважень на посаді. Водночас — без припинення повноважень депутата.

Його відставку підтримали 100 обранців, жоден не висловився проти та не утримався, п’ятеро не голосували.

«Дякуємо вам за роботу і бажаємо успіху! Ви залишаєтеся депутатом Харківської обласної ради, тому я розраховую на вашу плідну працю у якості депутата обласної ради», — звернулася до Малиша голова облради Тетяна Єгорова-Луценко.

Андрій Малиш. Фото: скріншот трансляції TriolanLive

Також звільнили першого заступника голови облради Альберта Конененка («Блок Кернеса — Успішний Харків»), про це просила група з більш ніж 60 депутатів. Проєкт рішення щодо відставки перед засіданням розглянула та погодила профільна постійна комісія — з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування.

Конененко подякував колегам за роботу та попросив ухвалювати рішення «серцем, душею та з нормальним розумінням».

За звільнення першого заступника проголосували 86 депутатів, проти — 11.

Альберт Кононенко. Фото: скріншот трансляції TriolanLive

Крім того, призначили нового заступника голови облради — Богдана Мальованого. «За» проголосував 71 депутат, проти — 19.

Обранцю 28 років, він очолює постійну комісію з питань розвитку інфраструктури, будівництва та шляхів. За фахом Мальований — юрист.

Богдан Мальований. Фото: oblrada.kharkov.ua

Звільнення та призанчення заступників після сесії прокоментувала Тетяна Єгорова-Луценко.

«Ініціатором відставки Альберта Кононенка була не я, голова обласної ради. 61 депутат звернувся до мене з приводу того, що вони хотіли б, щоб пан Кононенко, звільнив посаду першого заступника. Ініціатива була саме депутатського корпусу, 61 депутата», — зазначила вона.

Водночас голова облради пропонувала кандидатуру Богдана Мальованого.

«Щодо пана Мальованого — це була моя ініціатива. Я вважаю його молодим, перспективним, досвідченим, ефективним заступником голови обласної ради. За фахом він юрист, я також юрист. Думаю, що наша робота буде плідною. А в разі, якщо буде неплідною, ініціюватимемо заміну й інших заступників, зокрема пана Мальованого», — сказала посадовиця.


Андрій Малиш фігурує у кримінальній справі щодо вимагання хабаря у більш ніж 1 млн грн. Його та адвоката, якого слідство називає посередником, затримали увечері 22 липня. За рішенням суду їх арештували з можливістю внести заставу, проте обидва невдовзі вийшли з-під варти. 4 серпня оголосили підозру й тодішньому голові обласної ради Артуру Товмасяну, який пізніше склав повноваження.

Альберту Кононенко у 2018 році оголошували підозру у справі про оборудки за так званою «кооперативною схемою». Сам він тоді заявив, що його переслідують за «громадську, політичну позицію та депутатську діяльність». Пізніше провадження закрили.