Web Analytics

ДТП з кортежем Ярославського: Венедіктова закликала бізнесмена повернутися до України

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова обіцяє, що розслідувати ДТП з автомобілем з кортежу харківського бізнесмена Олександра Ярославського, внаслідок якої загинув пішоход, будуть «за законом, чесно, професійно і швидко». Ярославський наразі в Лондоні, свою участь в аварії він заперечує.

Ситуацію з розслідуванням автопригоди Ірина Венедіктова прокоментувала на брифінгу в Харкові 12 лютого.

Генпрокурорка закликала Олександра Ярославського, який наразі в Лондоні, повернутися до України.

«Щоб ні в кого не було жодних сумнівів, от зараз якраз і правильно буде звернутися до пана Олександра Владиленовича: якщо ми хочемо, щоб у нас було все чесно, прозоро, по справедливості, я вам обіцяю, що ми не будемо перетворювати нічого у політичні ігри, але давайте не будемо робити зі звичайної кримінальної справи якийсь фарс. Повертайтеся в Україну. Я вам обіцяю, що все буде по закону, все буде чесно, професійно і швидко. Ми виконаємо всі слідчі дії», — заявила вона.

Венедіктова додала, що гарантією цього стане її слово.

«Тут гарантія — моє слово — буде. Якщо ми хочемо справедливості не потім — вона все одно буде. Просто українці, дійсно, хочуть справедливості максимально швидко. Я готова її забезпечувати», — зазначила генеральна прокурорка.

Брифінг Ірини Венедіктової. Фото: скріншот відеозапису

Ірина Венедіктова наголосила, що ситуацію навколо ДТП ніхто не буде «замовчувати і забалакувати».

Водночас обставини, коли провину за ДТП взяв на себе один з працівників Ярославського, вона назвала «дуже дивними».

Подробиці розслідування генпрокурорка навести поки відмовилася. Нагадала, що його ведуть Головне слідче управління Нацполіції та Офіс генпрокурора.

«Ми будемо проводити, ви знаєте, і службову перевірку самі з одного боку. З іншого боку — Офіс генерального прокурора, Генінспекція — ми відкрили кримінальне провадження щодо прокурорів і слідчих, давайте я не буду давати передчасних оцінок», — сказала очільниця ОГП.

Оцінювати роботу слідчих вона теж поки не стала, пояснивши, що не хоче на них тиснути.

«Я хочу, щоб розібралися всі по справедливості, як воно було. Але те, що поспішили всі, це факт. І те, що треба було провести більше слідчих дій, більш ретельно, це так само факт. І ці факти будуть вже, мабуть, підставою для дослідження і в межах службової перевірки, і в межах слідства в кримінальному провадженні», — зауважила Венедіктова.

Дії прокурора Харківської області Олександра Фільчакова вона назвала «рішучими та професійними», підстав звільняти його не бачить.

«Завдяки рішучим професійним законним діям прокурора області — конкретно Фільчакова Олександра Васильовича це не замовчується, і слідчі дії тривали дуже професійні, то які можуть бути кадрові зміни? Людина дуже чесно, дуже професійно і швидко виконує свої обов'язки… І коли я сьогодні чула від простих людей, що вони люблять прокурорів, тому що прокурор — на сьогодні у Харкові це захист... Якщо ні — скажіть мені зараз. Де ви бачите прокурорів Харківської області в схемах?» — сказала очільниця відомства.

Фото: khar.gp.gov.ua


Аварія сталася увечері 9 лютого неподалік селища Мартове у Чугуївському районі. Автомобіль з кортежу Олександар Ярославського смертельно травмував пішохода, 36-річного місцевого мешканця. Наступного дня до правоохоронців прийшов водій з фірми Ярославського та сказав, що чоловіка збив він. Спочатку йому оголосили підозру у скоєнні ДТП та залишенні травмованого в небезпеці, потім — у приховуванні злочину.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що водія не було на місці ДТП, та звинуватив слідчих у спробах сфальшувати справу. Він також оголосив, що звільняє начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Станіслава Перліна.

Ярославський 10 лютого вилетів до Лондона, як пояснили в його компанії DCH — у сімейних справах. Свою участь в автопригоді бізнесмен заперечує — каже, що «спав удома».

Фото на головній: Офіс генпрокурора