Web Analytics

ДТП з кортежем Ярославського: бізнесмен зробив заяву

Харківський бізнесмен Олександр Ярославський вперше публічно прокоментував ДТП з його кортежем, внаслідок якої у Чугуївському районі 9 лютого загинув пішохід.

Заяву Олександра Ярославського поширила пресслужба його бізнес-групи DCH 17 лютого.

Він, зокрема, дорікає правоохоронцям, що розслідування справи «погано вписується у правове поле».

«На жаль, манера проведення слідчих дій, у яких публічно згадується моє прізвище, дуже погано вписується у правове поле. Виникає відчуття, що винного вже призначили і тепер підганяють під це доказову базу в найгірших традиціях «політичної доцільності», — стверджує Ярославський.

Бізнесмен ставить запитання: як у справі могли зникнути ключові докази та «про яку об'єктивність може йтися, коли їх викрадають та підкидають?» Він також заявляє про «відверті спроби дестабілізувати приватне життя та робочі процеси» та тиск на бізнес.

Ярославський також сумнівається у законності розслідування, посилаючись на «вже наявне упереджене ставлення та подвійні стандарти правозастосування».

«Таке відчуття, що замість встановлення істини хтось дуже хоче під безпідставними гучними звинуваченнями, що вводять в оману громадськість і ЗМІ, приховати свої недоліки в роботі та переключити увагу з реальних проблем поточного дня на штучно зшиту на коліні так звану «резонансну справу». Не вийде», — наголошує бізнесмен.

За словами Ярославського, його юристи також з’ясовують обставини ДТП. Він обіцяє особисто взяти участь у всіх слідчих діях, як тільки дозволить графік — «щоб встановити правду і не допустити фальсифікацію та політизацію справи».

Бізнесмен також запевнив, що плани розвитку його бізнес-структур, інвестицій у футбольний клуб «Металіст» та спортивну інфраструктуру залишаються чинними.

Водночас у своїй  заяві він не прокоментував обставили автопригоди та не висловив співчуття родині загиблого.

Фото: city.kharkov.ua


Аварія сталася увечері 9 лютого неподалік селища Мартове у Чугуївському районі. Автомобіль з кортежу Олександар Ярославського смертельно травмував пішохода, 36-річного місцевого мешканця. Наступного дня до правоохоронців прийшов водій з фірми Ярославського та сказав, що чоловіка збив він. 

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що водія не було на місці ДТП, та звинуватив слідчих у спробах сфальшувати справу. Він також оголосив, що звільняє начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Станіслава Перліна.

Ярославський 10 лютого вилетів до Лондона, як пояснили в його компанії DCH — у сімейних справах. Свою участь в автопригоді бізнесмен заперечив — сказав, що «спав удома». Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова закликала Ярославського повернутися до України та пообіцяла, що розслідувати ДТП будуть «за законом, чесно, професійно і швидко». 

15 лютого правоохоронці заявили, що з моргу зникли речові докази — одяг загиблого. Утім, наступного дня поліція повідомила, що їх знайшли в одному із службових приміщень установи. Наразі перевіряють, хто з працівників моргу може бути причетним до цього.