Web Analytics

Допомагав ухилятися від мобілізації: начальнику військкомату на Харківщині оголосили підозру — СБУ

Правоохоронці блокували схему ухилення від мобілізації на Харківщині, до якої, за інформацією слідства, причетний посадовець одного з районних терцентрів комплектування.

Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За його словами, підозрюваний — начальник одного з районних військкоматів.

«За хабарі він допомагав військовозобов’язаним уникнути призову на підставі фіктивних документів. Забезпечував ухилянтів довідками військово-лікарської комісії та посвідченнями, які підтверджували непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку», — зазначає Абдула.

З кожного охочого уникнути мобілізації брали від 3 до 8 тис. доларів.

Для передачі хабарів, за даними СБУ, посадовець неодноразово залучав посередників.

Фото: СБУ

Як уточнює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону, військовий за чином — полковник. Один з епізодів, що йому інкримінують, стався у вересні 2022 року.

«Використовуючи своє службове становище, діючи за попередньою змовою групою осіб, підписав та видав військовозобов’язаному підроблене тимчасове посвідчення з відміткою про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку без фактичного проходження ним ВЛК, що є засобами для перетину державного кордону», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Військкому оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України);

  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Слідчі з’ясовують, хто ще причетний до схеми.


Поліція відкрила справу щодо фіктивного нарахування зарплати в одному з районних військкоматів Харківщини. За інформацією слідчих, йдеться про 680 тис. грн.