Web Analytics

Директора ліцею на Куп’янщині підозрюють у колабраціонізмі — поліція

Ще двом жителям Харківщини оголосили підозру в колабораційній діяльності. Один з них — директор ліцею в Куп'янському районі: за даними слідства, він погодився навчати дітей за програмою РФ. Інший — житель Ізюмського району, який під час окупації незаконно «очолив» селище. 

Директора Андріївського ліцею на Куп’янщині затримали 1 листопада, розповів заступник начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.

«Слідству відомо, що під час окупації селища Андріївка керівник ліцею погодився співпрацювати з окупантами — запровадив російський навчальний план і змушував працівників ліцею працювати за ним. Також він наказав звільнитися всім, хто не згоден викладати за програмою окупанта», — розповів Болвінов.

На початку вересня освітянин також отримав у селищі Великий Бурлук російські підручники та привіз до ліцею.

Чоловікові оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Йому загрожує до трьох років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років.

«Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», — додав Болвінов.

Фото: Facebook/Сергій Болвінов

У колабораціонізмі також підозрюють 55-річного чоловіка, який незаконно «очолив» під час окупації селище Оскіл на Ізюмщині, кажуть у Харківській обласній прокуратурі.

«За даними слідства, у квітні цього року місцевий мешканець селища Оскіл на Ізюмщині отримав пропозицію від бойовика так званої «ЛНР» обійняти посаду тимчасового виконувача обов’язків «голови села Оскіл Ізюмського району Харківської області» та добровільно погодився на це», — зазначають у прокуратурі.

За інформацією правоохоронців, чоловік організував роботу псевдооргану та контролював діяльність своїх підлеглих.

Йому оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1, яка передбачає до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.


У Куп’янському районі правоохоронці також затримали чоловіка, який погодився «очолити» громаду під час окупації, та жінку, яка вихваляла загарбників у російських ЗМІ.