Web Analytics

Депутати Харківської облради звільнили Товмасяна та обрали нову очільницю

Артура Товмасяна, підозрюваного у хабарництві, звільнили з посади голови Харківської обласної ради. Замість нього обрали колишню першу заступницю голови Харківської ОДА Тетяну Єгорову-Луценко.

Питання щодо звільненні і призначення керівника облради розглядали під час позачергової сесії 19 серпня.

На початку засідання т.в.о. голови Харківської ОДА Олександр Скакун висловив думку, що політична ситуація в регіоні сьогодні не є стабільною — передусім, через кадрові проблеми у керівництві.

«Ми на порозі політичного іспиту, і це очевидний факт. Наразі ми знаємо, що складає повноваження голова обласної ради, призначений т.в.о. голови Харківської ОДА, маємо тільки виконувача обов’язків міського голови. Таким чином політична ситуація саме сьогодні у нашій прифронтовій області, як і у 2014 році, не є стабільною. Як офіцер СБУ, я хочу звернути вашу увагу на те, що це дуже небезпечні чинники для можливої дестабілізації ситуації в регіоні і особливо — під час гібридної війни з Російською Федерацією», — зазначив Скакун.

На його переконання, обрання нового голови Харківської облради має стати одним з чинників стабілізації.

«Хто це буде — це буде ваше рішення. Але це має статися заради стабільного, нормального життя нашої Харківської області», — звернувся до депутатів Скакун.

Олександр Скакун. Фото: kharkivoda.gov.ua

Артур Товмасян раніше написав заяву про складення повноважень голови ради. Виступаючи у сесійній залі, він заявив, що на своїй посаді діяв «виключно на вироблення конструктивної позиції та здійснення конкретних справ» і наголосив, що рішення в облраді ухвалювали спільно.

«Я як голова чи мої заступники, чи ви, колеги-депутати, не могли у цій сесійній залі існувати окремо один від одного. Обласна рада – це колегіальний орган, і всі рішення, які ми ухвалювали — ми робили це разом», — сказав Товмасян.

За звільнення Товмасяна проголосували 88 депутатів, проти — п’ятеро. Ще один утримався, двоє не голосували, 24 — відсутні.

Артур Товмасян. Фото: Facebook/Харківська обласна рада

Єдиною кандидаткою на посаду голови Харківської облради стала представниця фракції «Слуга народу» Тетяна Єгорова-Луценко. Під час свого виступу вона наголосила, що обирає пріоритетами медицину та промисловість. Також хоче приділити увагу аграрному сектору, IT-сфері та екології.

На переконання Єгорової-Луценко, у медичній галузі слід опікуватися не лише протидією COVID-19.

«Треба наводити лад в галузі охорони здоров'я, починаючи з комунальних медичних закладів, призначення керівників, починаючи з нового менеджерського підходу, можливо», — заявила вона.

Щодо промисловості кандидатка наголосила, що треба не лише розвивати її, а й «зберегти те, що лишилося».

У голосуванні щодо призначення голови облради взяли участь 89 депутатів зі 102. Кандидатуру Єгорової-Луценко підтримали 75 депутатів, дев’ятеро були проти. Ще п’ять бюлетенів лічильна комісія визнала недійсними.

Тетяна Єгорова-Луценко раніше очолювала територіальне управління юстиції. У липні 2020 року стала першою заступницею голови Харківської обладміністрації, на той час — Олексія Кучера. Його наступниця Айна Тимчук звільнила її у лютому 2021-го.

В обласній раді Єгорова-Луценко, як і Артур Товмасян, представляє фракцію «Слуга народу».

Тетяна Єгорова-Луценко


Артур Товмасян є одним з підозрюваних у справі про вимагання хабаря у більш ніж 1 млн грн від директора комунального підприємства. 22 липня правоохоронці затримали заступника голови облради Андрія Малиша та адвоката, якого слідство називає спільником. Їх арештували на два місяці з можливістю внести заставу, проте обидва невдовзі вийшли з-під варти. Пізніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала арешт адвоката та призначила новий розгляд у суді першої інстанції.

Також оголосили підозру й Товмасяну. Голові облради призначили заставу майже у 3 млн грн. Свою провину він заперечує.