Червона зона в Україні розширюється: в яких регіонах посилять карантин
Найближчими днями червоний рівень епіднебезпеки встановлять у семи областях і Києві. Харківщина поки залишається в помаранчевій зоні.
Про посилення обмежень попередив міністр Кабміну Олег Немчінов: за рішенням Держкомісії з надзвичайних ситуацій з 30 жовтня до червоної зони увійдуть сім областей.
«Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 30 жовтня 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки на території Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Хмельницької та Чернігівської областей», — йдеться у дописі в Telegram-каналі Немчінова.
З 1 листопада до них також приєднається Київ.
У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що в червоній зоні забороняється:
- робота кав’ярень і ресторанів, окрім адресної доставки та замовлень на винос;
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
- робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних змагань і командних матчів без глядачів,
- робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% персоналу та відвідувачів повністю імунізовані та матимуть «зелений» COVID-сертифікат.
«Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил», — наголошують у МОЗ.
Місцева влада також може встановлювати додаткові обмеження. До прикладу, в Києві дітям дозволяється відвідувати ТРЦ тільки з батьками, які щеплені або мають негативний ПЛР-тест, розповів мер столиці Віталій Кличко.
Київські школярі з 1 листопада за парти не повертаються: навчання в усіх класах після канікул продовжать дистанційно. Такий режим триватиме до поліпшення епідситуації.
Дитсадки працюватимуть, але за правилами червоної зони, за умови вакцинації 100% персоналу.
«Громадський транспорт закривати ми не збираємося. Він працюватиме. Але. Їздити в ньому повинні пасажири, що мають сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Перевіряти ці документи будуть не на вході в транспорт. А вибірково — спеціальні групи правоохоронців», — додав Кличко.
Харківська область станом на 29 жовтня залишається в помаранчевій зоні. У регіоні перевищений рівень госпіталізації — 101,3 на 100 тис. населення за норми не більш ніж 60. Ліжка с киснем завантажені на 66,8% (має бути не більш як 65).
В області минулої доби підтвердили 1497 нових випадків COVID. Одужали 886 хворих, померли — 25, кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.
Найбільше нових випадків — у Харкові (815).
Від початку епідемії зафіксували 203 тис. випадків. Одужали 166,9 тис. людей, померли — 4661.
За статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні зафіксували 26 870 нових випадків коронавірусної хвороби.
«Найбільша кількість — у Дніпропетровській (2164), Одеській (2156), Львівській (1702), Харківській (1497) областях і Києві (1616)», — кажуть у міністерстві.
Одужали 9784 пацієнти, померли — 648.
Загалом було вже понад 2,8 млн випадків. Подолали недугу більш ніж 2,4 млн людей, померли — 66,8 тис.
У Харкові відкривають нові пункти щеплення. Отримати вакцину від COVID можна буде на шести міських ринках.
Фото на головній: Медичні сили ЗСУ
-
Теги:
- карантин,
- Київ,
- коронавірус,
- МОЗ