Web Analytics

«Це був не спорт, а крик душі»: під час війни харківські фігуристи виступили на ЧС у Франції

Харківські спортсмени Олександра Назарова та Максим Нікітін взяли участь у чемпіонаті світу з фігурного катання у французькому місті Монпельє. У фінал вийшли, але потім знялися зі змагань — з особистих причин.

У ритм-танці Олександра Назарова та Максим Нікітін вийшли до фіналу змагань, повідомили у пресслужбі Харківської міськради. Вони посіли 16-е місце серед 31 пари-учасниці.

Назаровій вдалося виїхати з Харкова на початку війни. Нікітіну — лише через три тижні, які він провів під постійними обстрілами.

«Харківські фігуристи подолали випробування чемпіонату без підготовки, виступили під нову мелодію (пісні Джамали «1944» та «Ой, у лузі червона калина») та у тренувальній формі», — розповіли у мерії.

У довільному танці на чемпіонаті пара вже не змагалася. Як передає «Суспільне», Назарова та Нікітін знялися — «з особистих причин».

Харківські фігуристи вже всьоме виступили на чемпіонаті світу — і всьоме змогли вийти у фінал (найкращим результатом було 15-е місце у сезонах 2016/17 та 2017/18 років).

Фото: Facebook/Національний олімпійський комітет

Свій виступ на чемпіонаті у Монпельє спортсмени назвали «найемоціональнішим» у кар’єрі, йдеться у повідомленні Національного олімпійського комітету.

«Найбільш емоційний. Навіть найбільш відповідальний і важливий», — прокоментував Максим Нікітін.

«Так. Жодна Олімпіада, жоден чемпіонат світу, жоден старт не може порівнятися з цим», — додала Олександра Назарова

Фігуристи зізналися, що виступали було важко — «не через те, що ми не тренувалися, що у нас нова музика, що немає тренера за бортом, немає костюмів звичних, ковзани не нагострені», а через ситуацію загалом.

«Важко було через всю ситуацію. Коли я пояснював тут, наскільки все серйозно і небезпечно у нас в країні, то казав, що, цілком можливо, поки ми каталися, в Україні в цей час хтось загинув, може навіть дитина. Хоча я щиро сподіваюся, що подібного не трапилося. Саме через такі емоції… Коли ми вийшли на лід, це все було в голові… Весь чемпіонат світу, оцінки — це все відійшло далеко на задній план», — каже Нікітін.

Його партнерка додала, що від’їзд з України нічого не полегшив — навпаки. «Ти не можеш перебувати поруч з близькими, ти не знаєш як вони», — пояснила вона.

«Цей виступ на чемпіонаті світу — це був не спорт. Ця програма… це був крик душі, це було звернення до всього світу, це була спроба підтримати і надихнути Україну і українців», — підсумував Нікітін.


Чемпіонат світу з фігурного катання-2022 проходив у французькому місті Монпельє з 23 по 27 березня. До змагань допускали спортсменів із країн, що входять до Міжнародного союзу ковзанярів, народжених до липня 2006 року. Через вторгнення російських військ до України спортсменів збірних Росії та Білорусі від турніру відсторонили.