Web Analytics

Будемо вимагати притягнення Кернеса до відповідальності — В'ятрович

Український інститут національної пам'яті звернувся до Генеральної прокуратури України з приводу рішення Харківської міської ради щодо повернення імені Жукова проспекту Григоренка.

Про це сьогодні в інтерв'ю «112-Україна» сказав голова УІНП Володимир В'ятрович.  

«По-перше, це не повернення, тому що законом не передбачене якоїсь процедури повернення. Це знову-таки перейменування пр. Григоренка на пр. Жукова, що абсолютно суперечить законодавству. Ми звернулися до Генеральної прокуратури, знаємо, що громадськість звернулася в суд з оскарженням цього рішення. Ми будемо вимагати притягнення до відповідальності пана Кернеса як людини, яка пішла на відверте порушення закону», — сказав він.


UPD У листі УІНП до ГПУ, яке є у розпорядженні «МедіаПорта», Володимир В'ятрович просить перевірити викладені у листі обставини, пов'язані із прийняттям рішення Харківської міської ради, та в установленому порядку порушити кримінальне провадження за ст. 436-1*Стаття 436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів [...] 2. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої. Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму; забезпечити в межах компетенції проведення розслідування та притягнення винних осіб до відповідальності; з метою захисту інтересів держави звернутися до адміністративного суду із позовом про визнання рішення протиправним та його скасування. 

В Українському інституті національної пам'яті заявляли, що рішення Харківської міської ради щодо проспекту Григоренка суперечить законам про декомунізацію та Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».  

На останній закон посилалася і міськрада в преамбулі до рішення. Крім того, міськрада посилалася на принципи повернення окремим географічним об'єктам їхніх історичних назв, вказаних у ст. 5 Закона України «Про географічні назви», ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян», ст. ст. 25, 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та протокол Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища від 14 травня 2019 року.