Web Analytics

99-річний харків’янин став героєм фільму про теніс «Сивочолі гравці»

Леонід Станіславський — найстарший серед спортсменів у стрічці британського режисера Дена Лобба.

Про це повідомляє «Детектор Медіа»

«Герої фільму, гравці дуже поважного віку — француженка Етті (82 роки), американці Кінг (85) і Джон (87) — прибувають на чемпіонат світу серед ветеранів тенісу в Хорватії. А втім, особливу увагу тут привертає харків’янин Леонід Станіславський: він почав грати в 90, а на момент зйомок мав 95 років», — йдеться у тексті.

Постер фільму. Фото: detector.media

Режисер, колишній професійний гравець, екстренер і телеведучий, показує, що змушує всіх цих людей продовжувати грати й змагатися, розповідає про їхні родини. 

«Теніс, по суті, підтримує в них жагу до життя. І їхні змагання — надзвичайно захопливе видовище: Лобб, із його досвідом телерепортера, показує кожний матч як яскраву дуель»,— коментує стрічку видання. 

Автор розповідає історію кожного з сивочолих героїв. Леонід Станіславський працював інженером. Дар довголіття обернувся втратами: померли всі друзі, пережив і дружину.

Леонід Станіславський продовжує грати в теніс. Фото: Павло Пахоменко

Більшу частину свого довгого життя пан Леонід прожив за «залізною завісою», хоча завжди хотів побачити світ: і ось саме завдяки грі мрії почали збуватися. Лобб показує, як Станіславський із майже дитячим захватом відкриває для себе Амстердам. Йому також удалося зіграти з самим Роже Федерером. На черзі — візити до Франції й Італії.

«З усієї четвірки персонажів наш земляк долає найбільші перепони — і тому кожний його вихід на корт сам по собі вже є перемогою. Але й незалежно від результатів Станіславський є зіркою: на чемпіонаті світу в Хорватії до нього весь час підходять познайомитись або сфотографуватися. По суті, в Дена Лобба вийшла дуже життєрадісна, сонячна стрічка, яка повертає віру в спорт як у спосіб єднання, як у чисту насолоду від самого процесу, а не гонитву за призами й гонорарами», — вважає журналіст Дмитро Десятерик.

У відкритому доступі фільму немає.


Харків’янин Леонід Станіславський із 90-річного віку бере участь у європейських та міжнародних змаганнях. Ранок завжди починає з зарядки, займається на біговій доріжці, щоб тримати себе у формі. Зараз Станіславському 99 років (на момент зйомок було 95), через війну живе у Литві, бере участь у міжнародних змаганнях, збирає гроші для України та мріє дожити до 100. 

Блок новин за темою