Web Analytics
40 млрд доларів допомоги Україні від США: що заплановано | MediaPort

Сенат США 19 травня проголосував за пакет військової та гуманітарної допомоги Україні у 40 млрд доларів. Очікується, що президент Сполучених Штатів Джо Байден затвердить це рішення вже незабаром.

Законопроєкт про виділення України пакету допомоги підтримали 86 сенаторів. Проти проголосували 11, повідомили у  пресслужбі Сенату США.



Як уточнює «Бі-бі-сі», у пакет допомоги входить:

  • 6 млрд доларів — на допомогу в безпековій галузі, зокрема навчання, обладнання, зброю та підтримку;
  • 8,7 млрд доларів — на поповнення запасів американських озброєнь та спорядження, які відправляють в Україну;
  • 3,9 млрд доларів — на операції Європейського командування Збройних сил США;
  • 9 млрд доларів — для фонду економічної підтримки України;
  • 5 млрд доларів — на вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки, яка загострилася через напад Росії на Україну.

Президент України Володимир Зеленський подякував Сенату за це рішення.

«Я вдячний Сполученим Штатам за схвалення нового пакету підтримки України й демократії в нашому регіоні обсягом у 40 мільярдів доларів. Сьогодні цей пакет проголосований у Сенаті США. Це прояв потужного лідерства та потрібний внесок у наш спільний захист свободи», — заявив він у вечірньому відеозверненні.




Голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав це голосування «історичним».

«Історичне голосування. Сенат США схвалив законопроект про виділення майже 40 млрд доларів надзвичайної військової та гуманітарної допомоги для України. Пакет був схвалений більшістю голосів, і тепер він буде відправлений до Білого дому на підпис президенту США», — йдеться у дописі в його Telegram-каналі.

«Рухаємося до перемоги впевнено та стратегічно. Дякуємо союзникам. Все буде», — додав Єрмак.





За інформацією CNN, очікується, що Джо Байден підпише відповідний закон вже найближчими днями, під час візиту до Південної Кореї. Для цього йому привезуть документ літаком.


Наприкінці квітня Джо Байден звертався до Сенату для схвалення додаткової підтримки Україні, тоді йшлося про 33 млрд доларів. 

Палата представників Конгресу ухвалила закон про ленд-ліз, спрощений порядок надання військової допомоги. Байдент підписав його 9 травня.