Web Analytics

20 жовтня в усіх регіонах можуть відключати світло — «Укренерго»

Через російські удари по об’єктах енергетики України 20 жовтня можливі тимчасові відключення електроенергії у всіх регіонах. Українців просять якнайменше користуватися електроприладами із 7:00 до 23:00. 

Про можливі обмеження попередили в «Укренерго» увечері 19 жовтня.

«20 жовтня по всій Україні можуть бути застосовані заходи обмеження споживання з 7:00 ранку до 22:00 вечора.  Де саме, в який час — дивіться, будь ласка, на сайтах ваших операторів розподільчих мереж (обленерго). Відключення будуть почергові: тривалість черги також визначає обленерго, але не більше чотирьох годин», — зазначили у компанії.

«Укренерго» наголошує, що це вимушений крок, бо з 10 жовтня українська енергосистема «зазнала атак ворога більших, ніж за вісім місяців війни». Тож причина обмежень — дефіцит потужності в системі.

«Ми застосуємо контрольовані прораховані обмеження споживачів, які ми маємо здійснити, щоб система працювала збалансовано», — пояснюють енергетики.

«Укренерго» не виключає, що з настанням холодів такі ситуації виникатимуть частіше.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко підкреслив, що прохання щодо економії електроенергії стосується жителів усіх регіонів.

«Починаючи із 7:00 до 23:00 необхідно мінімізувати користування електроенергією. Це стосується жителів усіх областей країни. Якщо цього не зробити, слід готуватися до тимчасових відключень», — заявив він.

З 20 жовтня у містах також обмежать вуличне освітлення.

Світло 20 жовтня можуть вимикати й у Харкові та громадах регіону, зазначив начальник Головного управління Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко.

Він наголосив, що поліція продовжує працювати цілодобово.

«Про будь-які злочини або події  ви можете цілодобово повідомляти на «гарячу» лінію «102», до чергової частини Головного управління Національної поліції в Харківській області за телефоном (050) 302 20 44 або через чат-бот @Kharkiv102_bot», — нагадав Тимошко.

Жителів Харківщини просять заздалегідь зарядити телефони та пауербанки, мати запаси води, ліхтарики та батарейки до них, а також теплий одяг.

Детальну інформацію щодо відключень на Харківщині розміщуватимуть на сайті «Харківобленерго».


12 жовтня «Укренерго» вже обмежувала подачу електроенергії у шести регіонах, серед яких і Харківщина.