Українські захисники на Донеччині взяли у полон двох громадян Китаю, які воювали на боці російського агресора. 

З собою у бійців були документи та банківські картки, повідомив 8 квітня президент України Володимир Зеленський

Відомо, що у підрозділах російської армії воюють значно більше громадян Китаю. 

«Я доручив міністру закордонних справ України негайно звʼязатися з Пекіном і зʼясувати, як Китай збирається на це реагувати. Залучення Росією ще й прямо чи опосередковано Китаю в цю війну у Європі – це чіткий сигнал, що Путін збирається робити що завгодно, окрім завершення війни. Він шукає, як воювати далі. На це точно потрібна реакція. Реакція Сполучених Штатів, Європи та всіх у світі, хто хоче, щоб був мир», — зазначив Володимир Зеленський.

Полонені громадяни Китаю перебувають у Службі безпеки України, тривають оперативні та слідчі дії. 

Реакція МЗС України

МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю, щоб засудити цей факт і вимагати пояснень, повідомив глава МЗС Андрій Сибіга.

«Участь китайських громадян у складі російської армії вторгнення в Україну ставить під сумнів задекларовану позицію Китаю щодо миру та підриває довіру до Пекіна як відповідального постійного члена Ради Безпеки ООН», наголосив Сибіга.

Відповідь Китаю

Китай перевіряє з українською стороною повідомлення про те, що двоє громадян КНР воювали на боці армії РФ, повідомив речник МЗС Китаю Лінь Цзянь, інформує «Радіо Свобода».

«Дозвольте мені підкреслити, що китайський уряд завжди просить своїх громадян триматися подалі від зон збройного конфлікту, уникати будь-якої форми участі у збройному конфлікті, і зокрема, уникати участі у військових операціях на будь-якому боці», – цитують його заяви ЗМІ.

У Держдепі США зазначили, що такі повідомленні викликають «занепокоєння».

Читайте також: Зеленський: Північна Корея відправляє до росії не тільки зброю, а й людей