Web Analytics

Жителя Харківщини завербували через чат знайомств для збору даних про Збройні сили — СБУ

Зв’язкова російської спецслужби видавала себе за пересічну громадянку росії, запропонувала стосунки, а потім використовувала чоловіка для збору даних про розміщення українських військових на півночі Харківського району.

Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула

«За наявними даними, агресор готував нові ракетно-дронові удари та прорив диверсійно-розвідувальних груп до північних околиць Харкова. Для отримання розвідданих залучили інформатора. Встановлено, що окупанти залучили чоловіка до співпраці через популярний чат знайомств», — ідеться в дописі.

Як розповів Абдула, зв’язкова російської спецслужби, видаючи себе за пересічну громадянку рф, запропонувала жителю Харківщини близькі стосунки.

«Після того як він «клюнув» на пропозицію, жінка поступово залучила його до розвідувально-підривної діяльності. За її вказівками фігурант обходив північні території Харківського району, де приховано фіксував місця найбільшого зосередження особового складу Сил оборони. Співробітники СБУ затримали інформатора на гарячому, коли він фотографував спецтранспорт українських воїнів», — повідомив речник.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, 46-річний затриманий — безробітний проросійськи налаштований житель міста Дергачі, а знайомство у чаті відбулося у травні 2024 року. 

«На нього вийшла громадянка рф, яка нібито працює журналісткою та розповідає про події на Харківщині від звичайних місцевих жителів», — додали у відомстві. 

Затриманому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ).

За рішенням суду чоловік перебуває під вартою.

Чільне фото: Vladislav Abdula/Facebook

Блок новин за темою

Новини за темою