Жителі Харківщини можуть отримати компенсації за знищені приватні будинки: як це зробити
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури запустило нову всеукраїнську програму відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій.
Про це повідомили в Харківській обладміністрації.
«Відтепер у рамках компенсації за зруйноване житло доступна не тільки можливість отримати кошти на придбання нового помешкання, але й на те, щоб повністю відбудуватися на своїй землі. Вона може бути будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це необов’язково має бути та сама земля, де розташовувався знищений будинок», — пояснюють в ОВА.
Мінінфраструктури наводить покрокову інструкцію з подання заявки та отримання компенсації:
1. У застосунку «Дія» у розділі «єВідновлення» треба обрати розділ «Подати заяву про виплату», вказати об’єкт нерухомості та тип компенсації — «Грошова виплата». Якщо зруйнований будинок має кількох співвласників, вони можуть подавати заяву кожен окремо або спільно, а компенсацію кожен отримає відповідно до своєї частки.
Після подання місцева комісія має опрацювати заяву за 30 днів.
2. Якщо рішення комісії — позитивне, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса.
«При цьому земельна ділянка залишається їхньою, навіть якщо будувати вирішать в іншому місці», — зазначають у міністерстві.
3. Необхідно подати повідомлення про початок будівельних робіт — на підставі будівельного паспорта або схеми намірів забудови. Уповноважені органи містобудування та архітектури протягом 10 днів мають перевірити дані.
4. Кошти зараховують двома траншами по 50%. Після першого треба подати проміжний звіт. Виплати йдуть відповідно до коштів, що є на небюджетному рахунку Мінінфраструктури. Отримати їх можна на банківську картку «єВідновлення» — її можна відкрити в банках-партнерах програми. Ці гроші можна витратити тільки в будівельних магазинах та у підрядників, зареєстрованих як учасники програми «єВідновлення».
Перелік банків-партнерів та бізнес-учасників — за посиланням.
«Для нас важливо аби максимальна кількість українців могли повернутися додому. Тому ми продовжуємо працювати над розширенням можливостей отримання компенсацій», — прокоментував віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.
Сертифікати за програмою «єВідновлення» почали отримувати власники квартир у будинку на вул. Наталії Ужвій, 82 в районі Північної Салтівки в Харкові. Російська армія зруйнувала багатоповерхівку на початку повномасштабного вторгнення.