Жодного дня без обстрілів: фоторепортаж з Барвінкового

Аватар пользователя Сашко Бринза

Місто Барвінкове в Ізюмському районі Харківщини, де окупанти повністю контролюють п'ять з восьми громад і одну частково, тримає оборону попри щоденні обстріли. Наприкінці березня у Барвінковому оголосили евакуацію. Люди виїжджали, але за деякий час почали повертатися, за останні 10 днів — приїхали пів тисячі, розповідає голова громади Олександр Бало. Майже щодня він записує відеозвернення і просить не повертатися. Барвінкове розташоване на межі з Донеччиною, яку після Луганщини прагне захопити російський окупант. По місту б'ють з різноманітних видів зброї, знищуючи житлові будинки та цивільну інфраструктуру. Місцеві жителі розповідають, що не було жодного тихого дня: будинки розбивають касетними боєприпасами.

У цьому фоторепортажі — згоріла бібліотека Барвінкового та знищений приватний будинок місцевого подружжя. 60-річного чоловіка забрали до харківської лікарні з численними травмами. 59-річна жінка загинула на місці — її тіло, відкинуте вибухом, шукали тиждень і знайшли на даху сусіднього гаража. 

Барвінкове розташоване неподалік захопленого окупантами Ізюма та Слов'янська, куду сунуть російські війська

За час війни у Барвінковому, за словами голови громади Олександра Бало, зруйнована або пошкоджена більшість будівель

Олександр Бало на місці знищеного ракетним ударом приватного будинку. У момент обстрілу жінка спала, її 60-річний чоловік вийшов на вулицю і вижив. «Це страшна трагедія, жінку шукали шість днів. Тіло не могли найти. Знайшли на дуже великій відстані. Навіть батареї опалення відкинуті майже на сотню метрів до забору», — показує Бало.

Ракетним ударом знищено все: пробило навіть погріб

«Люди повертаються, на жаль. І я попереджаю в соцмережах, що це небезпечно, але маємо те, що маємо. Думаю, за останні 10-12 днів уже повернулося від 300 до 500 людей», — говорить Бало.

Евакуйовані не можуть витримати тривалий час поза рідним домом, пояснює голова громади. «Запитую, і відповідь майже одна: «Це чужина, тут у нас своя домівка, той огород посадив, коло будинка бур‘ян… Я вже не можу психологічно».

Бібліотека Барвінкового пережила дві світові війни, розповідає голова громади: «Це історична будівля, було дуже красиво, це у нас гордість».

Голова Ізюмської РДА Степан Масельський каже, що десятки сіл на лінії фронту знищені окупантами: «Зруйновані школи, заклади охорони здоров’я, амбулаторії, ФАПи, будинки культури, житлові будинки». Тисячі будинків знищені, жертв — сотні.

7 липня війська РФ вчергове обстріляли Барвінкове. Пошкоджені приватні домівки, спалахнули пожежі. До Барвінкового приїжджають волонтери з гуманітарною допомогою. «Червоний Хрест» проводив для людей тренінги з безпеки. 


Дивіться інші фоторепортажі автора

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.